Vuokatti YöTriathlon 24.6.2022

T U L O K S E T

© Helaalan Tulos

Tuloste on valmis 20:45:20

Kilpailun sarjat: LAPSET; N24-29; N30-34; N35-39; N40-44; N45-49; N50-54; U19
; U19; M30-34; M35-39; M40-44; M45-49; M50-54; M55-59; MYL; NSPRINTT; MSPRINTT; JUHANNUS

LAPSETLapset Triahtlon 5.05 km , tilanne
Sija Nro Nimi Seura Uinti Tulos Ero
1.2Joel MäkiTeam Mäki / Kiuruveden Urheilijat12:46
2.13Oona VenäläinenStamina tc13:35  +49
3.23Iikka Heiko 14:06  +1:20
4.4Elmo Miettinen 14:31  +1:45
5.7Mette MäenpääSwimming Club Vuokatti15:34  +2:48
6.14Salla AlataloRaahe Cycling Club15:56  +3:10
7.11Emil KangasOulun Triathlon & Cycling16:04  +3:18
8.9Inga KangasOulun Triathlon & Cycling16:13  +3:27
9.15Lotta RonkainenScv16:34  +3:48
10.20Olivia LendasseTexas Elite Swim Team16:39  +3:53
11.27Juuso KorpelaPakilan Veto16:44  +3:58
12.12Taru HuovinenEndurance Club Joroinen17:21  +4:35
13.16Kerttu RonkainenScv17:39  +4:53
14.8Hilla TiensyrjäSwimming Club Vuokatti17:39  +4:53
15.3Emil MäkiTeam Mäki / Kiuruveden Urheilijat17:48  +5:02
16.25Nelli Juola 17:52  +5:06
17.10Saga KangasOulun Triathlon & Cycling18:14  +5:28
18.28Mauri RonkainenOTC18:30  +5:44
19.18Anni Lappalainen 19:36  +6:50
20.6Rasmus MartikainenTEAM Superkompensaatio ry20:17  +7:31
21.24Niko Ala-Kotila 20:36  +7:50
22.19Eemi Lappalainen 20:44  +7:58
23.26Emma JäderholmIisalmen Visa20:52  +8:06
24.21Pihla FöhrKajaanin Uimaseura21:23  +8:37
25.22Iina FöhrKajaanin Uimaseura21:24  +8:38
26.17Martta RonkainenScv22:44  +9:58
27.5Essi Miettinen 24:44  +11:58
28.29Hilda Palanne 31:42  +18:56
Sarjaluettelo
N24-29Naiset 24-29 vuotta 51.5 km , tilanne
Sija Nro Nimi Seura Uinti Vaihto1 Pyöräily Vaihto2 Juoksu Tulos Ero
1.173Niina HeinonenKajo Triathlon32:28 (1.)1:51 (1.)1:14:33 (1.)59 (1.)1:05:41 (1.)2:55:32
DNS172Tiina KajanKUTU, KUOPYS DNS
Sarjaluettelo
N30-34Naiset 30-34 vuotta 51.5 km , tilanne
Sija Nro Nimi Seura Uinti Vaihto1 Pyöräily Vaihto2 Juoksu Tulos Ero
1.174Katariina LeskinenHaukiputaan Heitto29:12 (1.)2:44 (1.)1:05:07 (1.)1:20 (1.)54:51 (1.)2:33:14
Sarjaluettelo
N35-39Naiset 35-39 vuotta 51.5 km , tilanne
Sija Nro Nimi Seura Uinti Vaihto1 Pyöräily Vaihto2 Juoksu Tulos Ero
1.184Henna OvaskaOulun Triathlon&Cycling30:00 (2.)1:15 (1.)1:09:47 (1.)56 (1.)1:00:37 (1.)2:42:35
2.152Milla VihavainenTDT Triathlon Club29:13 (1.)2:28 (2.)1:10:46 (2.)1:11 (2.)1:00:44 (2.)2:44:22  +1:47
Sarjaluettelo
N40-44Naiset 40-44 vuotta 51.5 km , tilanne
Sija Nro Nimi Seura Uinti Vaihto1 Pyöräily Vaihto2 Juoksu Tulos Ero
1.177Tiina SarparantaKainuun Pyöräilijät20:34 (1.)36 (1.)1:01:28 (1.)44 (1.)45:40 (1.)2:09:02
2.175Katri Ervasti 34:04 (2.)2:26 (2.)1:19:04 (2.)2:10 (2.)1:04:21 (2.)3:02:05  +53:03
Sarjaluettelo
N45-49Naiset 45-49 vuotta 51.5 km , tilanne
Sija Nro Nimi Seura Uinti Vaihto1 Pyöräily Vaihto2 Juoksu Tulos Ero
1.178Taru Schroderus 28:27 (1.)1:07 (1.)1:03:10 (1.)1:21 (1.)46:51 (1.)2:20:56
Sarjaluettelo
N50-54Naiset 50-54 vuotta 51.5 km , tilanne
Sija Nro Nimi Seura Uinti Vaihto1 Pyöräily Vaihto2 Juoksu Tulos Ero
1.180Leena VäänänenOTC / Tribase34:16 (1.)2:27 (1.)1:13:37 (1.)1:41 (1.)1:13:29 (1.)3:05:30
DNS179Anu Junes-KähköläOTC DNS
Sarjaluettelo
U19 NJunior U19 Naiset 51.5 km , tilanne
Sija Nro Nimi Seura Uinti Vaihto1 Pyöräily Vaihto2 Juoksu Tulos Ero
1.181Siiri LehtoTT22626:09 (1.)1:12 (1.)1:20:33 (1.)48 (1.)56:06 (1.)2:44:48
Sarjaluettelo
U19 MJunior U19 Miehet 51.5 km , tilanne
Sija Nro Nimi Seura Uinti Vaihto1 Pyöräily Vaihto2 Juoksu Tulos Ero
1.183Juuso HonkanenNastola Triathlon20:08 (1.)1:02 (2.)59:28 (2.)47 (2.)40:34 (1.)2:01:59
DNF182Max WaltherTriathlon Vantaa ry20:32 (2.)38 (1.)56:59 (1.)21 (1.) - (-)DNF
Sarjaluettelo
M30-34Miehet 30-34 vuotta 51.5 km , tilanne
Sija Nro Nimi Seura Uinti Vaihto1 Pyöräily Vaihto2 Juoksu Tulos Ero
1.145Timo EronenTDT Triathlon Club ry23:56 (1.)1:08 (1.)58:23 (1.)37 (1.)47:25 (1.)2:11:29
Sarjaluettelo
M35-39Miehet 35-39 vuotta 51.5 km , tilanne
Sija Nro Nimi Seura Uinti Vaihto1 Pyöräily Vaihto2 Juoksu Tulos Ero
1.146Nikita ZhukHelsinki Triathlon24:55 (1.)1:31 (2.)58:45 (1.)1:09 (3.)45:10 (1.)2:11:30
2.148Oscar SanhuezaProVictoria27:19 (2.)1:23 (1.)1:00:04 (3.)1:00 (2.)49:39 (3.)2:19:25  +7:55
3.149Juha UuskoskiVDVK31:31 (7.)2:13 (8.)1:00:03 (2.)1:26 (6.)49:01 (2.)2:24:14  +12:44
4.150Jyri Hoffren 29:03 (3.)1:55 (6.)1:05:01 (5.)1:17 (4.)52:59 (5.)2:30:15  +18:45
5.147Mika MartikainenTEAM Superkompensaatio ry30:04 (4.)2:07 (7.)1:06:33 (6.)2:05 (8.)50:24 (4.)2:31:13  +19:43
6.151Ville-Pekka Lappalainen 33:45 (8.)1:47 (4.)1:04:21 (4.)42 (1.)54:38 (6.)2:35:13  +23:43
7.153Pekka AaltonenTeam Kapee30:55 (5.)1:45 (3.)1:10:57 (7.)1:57 (7.)57:44 (7.)2:43:18  +31:48
8.188Olli KorhonenMäntsälä31:29 (6.)1:52 (5.)1:14:22 (8.)1:23 (5.)1:12:25 (8.)3:01:31  +50:01
Sarjaluettelo
M40-44Miehet 40-44 vuotta 51.5 km , tilanne
Sija Nro Nimi Seura Uinti Vaihto1 Pyöräily Vaihto2 Juoksu Tulos Ero
1.158Pekka Huttunen 24:16 (1.)1:32 (3.)59:19 (1.)51 (1.)44:42 (1.)2:10:40
2.156Timo SuomalainenOTC27:20 (3.)1:13 (1.)1:02:00 (2.)54 (2.)49:59 (3.)2:21:26  +10:46
3.154Ossi KangasOTC27:16 (2.)1:25 (2.)1:02:23 (3.)1:02 (3.)49:31 (2.)2:21:37  +10:57
4.155Aleksi NyströmKainuun pyöräilijät30:44 (4.)2:29 (4.)1:05:24 (4.)1:47 (4.)1:01:19 (5.)2:41:43  +31:03
5.157Miika Määttä 32:29 (5.)4:30 (5.)1:13:52 (5.)2:58 (5.)54:59 (4.)2:48:48  +38:08
DNS159Miikka AnttilaPorin Tarmo DNS
Sarjaluettelo
M45-49Miehet 45-49 vuotta 51.5 km , tilanne
Sija Nro Nimi Seura Uinti Vaihto1 Pyöräily Vaihto2 Juoksu Tulos Ero
1.160Mikko LehmusKainuun Pyöräilijät24:39 (2.)1:52 (2.)56:35 (1.)57 (2.)49:04 (2.)2:13:07
2.161Toni PilsariJärvenpään pyöräilijät26:25 (3.)1:53 (3.)1:01:19 (2.)55 (1.)46:05 (1.)2:16:37  +3:30
DNF162Aki KeskinenWillTri ry24:37 (1.)1:26 (1.)1:06:06 (3.)1:29 (3.) - (-)DNF
Sarjaluettelo
M50-54Miehet 50-54 vuotta 51.5 km , tilanne
Sija Nro Nimi Seura Uinti Vaihto1 Pyöräily Vaihto2 Juoksu Tulos Ero
1.163Pasi SurakkaStamina Triathlon Club Jyväskylä26:39 (1.)1:45 (1.)1:04:48 (1.)1:37 (2.)50:54 (1.)2:25:43
2.164Pasi HuttunenTt Aquaterra28:12 (2.)2:44 (2.)1:06:27 (2.)1:19 (1.)1:04:15 (2.)2:42:57  +17:14
Sarjaluettelo
M55-59Miehet 55-59 vuotta 51.5 km , tilanne
Sija Nro Nimi Seura Uinti Vaihto1 Pyöräily Vaihto2 Juoksu Tulos Ero
DNS165Pekka MäkeläAqua Plus Triathlon26:24 (1.)1:23 (1.)13:49 (1.)1:20 (1.) DNS
Sarjaluettelo
MYLMiehet 51.5 km , tilanne
Sija Nro Nimi Seura Uinti Vaihto1 Pyöräily Vaihto2 Juoksu Tulos Ero
1.166Jarmo RissanenKoiviston Isku24:37 (3.)36 (1.)51:09 (1.)36 (1.)39:22 (1.)1:56:20
2.167Tuukka Miettinen 23:46 (1.)37 (2.)56:40 (2.)40 (3.)42:59 (3.)2:04:42  +8:22
3.171Mika SomppiXtri Lahti24:03 (2.)1:03 (4.)57:04 (3.)48 (4.)45:26 (5.)2:08:24  +12:04
4.187Sami NikkiläHuiTu26:52 (6.)46 (3.)1:00:20 (5.)37 (2.)45:54 (6.)2:14:29  +18:09
5.190Matti RonkainenOTC26:24 (4.)1:23 (5.)1:00:19 (4.)57 (6.)47:55 (7.)2:16:58  +20:38
6.170Mikko LähteenkorvaWilltri Ry26:40 (5.)1:57 (8.)1:05:14 (7.)54 (5.)43:12 (4.)2:17:57  +21:37
7.186Tommi Rinne 31:43 (7.)1:55 (7.)1:03:21 (6.)1:13 (7.)42:49 (2.)2:21:01  +24:41
8.168Viljar SedrikKalajoen Junkkarit31:45 (8.)1:24 (6.)1:09:02 (8.)1:16 (9.)54:56 (8.)2:38:23  +42:03
9.169Otso KeinonenTT Aquaterra33:23 (9.)3:13 (9.)1:16:49 (9.)1:14 (8.)1:08:19 (9.)3:02:58  +1:06:38
Sarjaluettelo
NSPRINTTNaiset Sprintti 25.5 km , tilanne
Sija Nro Nimi Seura Uinti Vaihto1 Pyöräily Vaihto2 Juoksu Tulos Ero
1.74Henna MoilanenOulun Uinti9:50 (1.)1:03 (3.)34:45 (5.)40 (4.)25:52 (4.)1:12:10
2.80Oosa HarjamäkiTriathlon Vantaa10:27 (2.)47 (1.)35:28 (7.)45 (5.)25:21 (1.)1:12:48  +38
3.67Heini JoensuuOTC12:28 (8.)1:33 (9.)31:40 (2.)55 (12.)26:14 (5.)1:12:50  +40
4.78Ada HolmOTC10:40 (3.)54 (2.)35:11 (6.)22 (1.)27:16 (8.)1:14:23  +2:13
5.72Susanne FrondeliusKarjalan Uimarit Triathlon11:13 (4.)1:40 (12.)33:50 (3.)50 (9.)27:21 (9.)1:14:54  +2:44
6.34Taija HuovinenEndurance Club Joroinen12:27 (7.)1:04 (4.)35:51 (8.)29 (3.)25:40 (3.)1:15:31  +3:21
7.176Sanna RousuOTC13:17 (10.)1:21 (7.)34:01 (4.)47 (6.)26:35 (7.)1:16:01  +3:51
8.76Sanna HenrikssonOTC15:19 (17.)2:09 (18.)31:04 (1.)1:09 (16.)26:21 (6.)1:16:02  +3:52
9.79Jenni HonkanenTampereen Triathlon Klubi12:30 (9.)1:52 (14.)39:05 (17.)1:34 (18.)25:29 (2.)1:20:30  +8:20
10.70Miia IngetOulun triathlon & cycling14:21 (15.)1:19 (5.)36:27 (9.)52 (10.)28:35 (10.)1:21:34  +9:24
11.82Laura LappalainenTCC12:14 (6.)1:36 (10.)37:22 (11.)48 (8.)30:00 (12.)1:22:00  +9:50
12.68Pinja Pihlajamäki 11:52 (5.)1:19 (5.)37:07 (10.)1:08 (15.)31:36 (17.)1:23:02  +10:52
13.81Sanna JokelaKp tri14:16 (14.)1:38 (11.)37:57 (12.)1:15 (17.)30:36 (15.)1:25:42  +13:32
14.69Laura Naumanen 14:30 (16.)1:56 (15.)38:37 (16.)54 (11.)29:50 (11.)1:25:47  +13:37
15.65Vilhelmina FöhrKajaanin uimaseura13:49 (12.)1:56 (15.)38:24 (13.)58 (13.)31:14 (16.)1:26:21  +14:11
16.85Annukka Tuomikoski 14:04 (13.)1:43 (13.)39:49 (18.)1:35 (19.)30:36 (15.)1:27:47  +15:37
17.71Meeri Mäki 17:38 (19.)1:31 (8.)38:26 (14.)26 (2.)30:15 (13.)1:28:16  +16:06
18.77Anu MalinenKajaanin uimaseura13:45 (11.)2:02 (17.)38:30 (15.)59 (14.)34:10 (18.)1:29:26  +17:16
19.75Anni Hänninen 22:31 (20.)5:31 (20.)49:21 (20.)47 (6.)34:42 (19.)1:52:52  +40:42
DNF64Salla HeikkinenKajaanin Uimaseura16:55 (18.)2:57 (19.)44:51 (19.) - (-) - (-)DNF
DNS66Nina MäkeläAqua Plus Triathlon DNS
DNS73Kiia KaunistoTuul tri DNS
Sarjaluettelo
MSPRINTTMiehet Sprintti 25.5 km , tilanne
Sija Nro Nimi Seura Uinti Vaihto1 Pyöräily Vaihto2 Juoksu Tulos Ero
1.88Mika MarjettaPro Victoria9:30 (1.)47 (4.)29:03 (1.)40 (5.)20:47 (1.)1:00:47
2.60Pasi HeiskanenTampereen Triathlon Klubi11:10 (7.)1:01 (7.)29:49 (3.)56 (14.)21:10 (3.)1:04:06  +3:19
3.56Jussi IsokoskiKeskipohjanmaan Triathlon10:49 (5.)1:20 (10.)30:20 (4.)45 (6.)21:43 (4.)1:04:57  +4:10
4.87Jari LemmettyKarjalan Uimarit Triahlon9:55 (2.)57 (6.)31:47 (6.)38 (4.)23:13 (5.)1:06:30  +5:43
5.86Hannu AirilaSotkamon Jymy10:10 (3.)1:21 (12.)34:05 (13.)54 (11.)20:49 (2.)1:07:19  +6:32
6.100Mika LievonenKarjalan Uimarit Triahlon11:36 (9.)1:20 (10.)29:35 (2.)48 (7.)24:18 (6.)1:07:37  +6:50
7.57Onni VenäläinenStamina TC10:54 (6.)38 (2.)32:05 (7.)30 (1.)24:31 (8.)1:08:38  +7:51
8.61Jere VihavainenTDT Triathlon Club10:18 (4.)53 (5.)31:30 (5.)32 (2.)25:33 (10.)1:08:46  +7:59
9.54Riku RissanenKoiviston Isku11:14 (8.)1:19 (9.)33:10 (10.)57 (15.)26:00 (12.)1:12:40  +11:53
10.41Kimmo AnttonenKUTU Triathlon11:49 (10.)42 (3.)33:38 (11.)35 (3.)26:09 (14.)1:12:53  +12:06
11.50Juuso Högblom 12:26 (12.)1:27 (13.)32:11 (8.)54 (11.)26:08 (13.)1:13:06  +12:19
12.62Simo Schroderus 13:32 (15.)2:34 (21.)32:53 (9.)53 (8.)26:51 (15.)1:16:43  +15:56
13.83Matias Makkonen 12:33 (13.)2:17 (19.)36:01 (16.)1:10 (19.)25:51 (11.)1:17:52  +17:05
14.59Vesa VarjorantaTriathlon Suomi12:21 (11.)3:06 (23.)34:19 (14.)1:26 (25.)27:18 (17.)1:18:30  +17:43
15.63Mauri HaapamäkiKeskipohjanmaan triathlon12:42 (14.)1:28 (14.)35:45 (15.)53 (8.)28:49 (20.)1:19:37  +18:50
16.58Juho Leppänen 15:38 (23.)1:10 (8.)33:49 (12.)1:00 (16.)28:05 (19.)1:19:42  +18:55
17.44Pekka Tervonen 14:01 (17.)1:41 (15.)36:03 (17.)1:05 (17.)27:30 (18.)1:20:20  +19:33
18.45Pauli LohiJuurikkalahden Julmat15:23 (21.)3:30 (26.)37:21 (19.)1:10 (19.)24:30 (8.)1:21:54  +21:07
19.43Hannu Hiltula 15:05 (20.)3:18 (25.)38:19 (23.)54 (11.)25:26 (9.)1:23:02  +22:15
20.49Jussi Masalin 14:43 (19.)36 (1.)39:50 (24.)1:24 (24.)27:07 (16.)1:23:40  +22:53
21.53Teijo Heikkinen 18:37 (27.)1:56 (16.)36:39 (18.)1:07 (18.)28:54 (21.)1:27:13  +26:26
22.55Toni TammelanderKajaanin Uimaseura14:19 (18.)2:41 (22.)38:00 (22.)1:11 (21.)33:22 (24.)1:29:33  +28:46
23.46Tapio LukkariJuurikkalahden Julmat15:25 (22.)2:10 (18.)37:42 (21.)1:14 (22.)33:21 (24.)1:29:52  +29:05
24.47Matti LukkariJuurikkalahden Julmat13:49 (16.)3:17 (24.)37:37 (20.)1:14 (22.)36:32 (25.)1:32:29  +31:42
25.52Timo KarjalainenKaUS15:39 (24.)3:52 (27.)45:50 (27.)53 (8.)30:13 (22.)1:36:27  +35:40
26.51Pasi SalmelaKpTri17:13 (26.)2:25 (20.)40:25 (25.)1:29 (26.)37:11 (26.)1:38:43  +37:56
27.84Henri Ala-Kotila 16:57 (25.)2:04 (17.)42:47 (26.)1:57 (27.)37:29 (27.)1:41:14  +40:27
DNS42Petteri ToivolaKeskipohjanmaan triathlon DNS
DNS48Simo Tammilehto DNS
Sarjaluettelo
JUHANNUSJuhannus Sprintti 12.7 km , tilanne
Sija Nro Nimi Seura Uinti Vaihto1 Pyöräily Vaihto2 Juoksu Tulos Ero
1.1Eemil NyströmKainuun pyöräilijät11:20 (6.)1:08 (3.)19:34 (1.)1:02 (5.)14:59 (2.)48:03
2.38Heikki RannikkoTuusulan Voima-Veikot10:41 (4.)2:29 (7.)21:46 (3.)1:11 (6.)15:17 (4.)51:24  +3:21
3.33Juho-Eetu Hakso 8:33 (1.)2:07 (6.)23:27 (4.)1:30 (8.)18:47 (6.)54:24  +6:21
4.39Ulla Tervo 15:05 (7.)45 (1.)21:30 (2.)1:01 (4.)17:16 (5.)55:37  +7:34
5.35Heta-Kaisa Huttunen 10:11 (3.)1:47 (5.)25:18 (5.)36 (2.)21:31 (8.)59:23  +11:20
6.36Stella SuuronenOulun Triathlon & cycling ry8:37 (2.)59 (2.)35:21 (7.)28 (1.)14:19 (1.)59:44  +11:41
7.37Veikko KorhonenIlves11:08 (5.)1:17 (4.)37:26 (8.)38 (3.)15:13 (3.)1:05:42  +17:39
8.32Hanna Huttunen 15:50 (8.)6:31 (8.)31:44 (6.)1:17 (7.)21:07 (7.)1:16:29  +28:26
DNS31Riina Heiskanen DNS
Sarjaluettelo