KLL Hiihtomestaruuskilpailu Rantasalmi

Harjupirtin hiihtokeskus, Rantasalmi

Tulokset, 20. 2.2022

Tulostettu 20.2.2022 14:34
Tuloste on valmis 14:34:41
Kilpailun sarjat: N15; N16; M14; M15; M16
Sija Nro Nimi Koulu Kunta Tulos Ero
N15Naiset 15 vuotta 4 km V, tilanne
1.351Hanni KoskiTampereTampere10:03.4
2.344Iiris VoutilainenJoensuuJoensuu10:29.8  +26.4
3.350Emilia HelmiPomarkkuPomarkku10:34.5  +31.1
4.348Ilona MäkeläTampereTampere10:37.7  +34.3
5.343Aino AarnioKangasalaKangasala10:40.2  +36.8
6.347Nella VoutilainenJoensuuJoensuu10:44.9  +41.5
7.341Alma JunnikkalaKalajokiKalajoki10:45.8  +42.4
8.349Iiris IjäsKangasalaKangasala10:53.9  +50.5
9.346Siiri LainoKankaanpääKankaanpää10:58.8  +55.4
10.340Lotta JärvinenKokkolaKokkola11:06.9  +1:03.5
11.334Minja KorhonenSiilinjärviSiilinjärvi11:07.6  +1:04.2
12.320Eveliina VesterinenLappeenrantaLappeenranta11:08.1  +1:04.7
13.314Emma LångKuopioKuopio11:09.5  +1:06.1
14.328Silja HimanenJuvaJuva11:15.6  +1:12.2
15.342Karla KiiskinenSotkamoSotkamo11:17.1  +1:13.7
16.333Ella-Sofia KaiponenSavonlinnaSavonlinna11:18.1  +1:14.7
17.339Anni SaarinenUusikaupunkiUusikaupunki11:19.9  +1:16.5
18.331Saimi Paaso-RantalaLahtiLahti11:20.1  +1:16.7
19.345Emilia YlilehtoLempääläLempäälä11:21.2  +1:17.8
20.336Venla RäikkönenImatraImatra11:22.2  +1:18.8
21.322Rebecca NybergPargasPargas11:23.3  +1:19.9
22.337Helinä NiskanenSuomussalmiSuomussalmi11:23.4  +1:20.0
23.332Sanni TyyskäOulainenOulainen11:30.5  +1:27.1
24.335Siiri SumanenEspooEspoo11:31.6  +1:28.2
25.330Mona PitkänenRovaniemiRovaniemi11:31.9  +1:28.5
26.327Mandi MäkinenJoensuuJoensuu11:32.3  +1:28.9
27.324Aini SoanvaaraJyväskyläJyväskylä11:33.2  +1:29.8
28.321Rebecka BackholmPargasPargas11:33.3  +1:29.9
29.318Iiris SavelainenHaapajärviHaapajärvi11:35.5  +1:32.1
30.338Martta KankaanpääEspooEspoo11:40.3  +1:36.9
31.325Maiju PalosaariHailuotoHailuoto11:40.9  +1:37.5
32.326Hilla HapponenKuopioKuopio11:47.6  +1:44.2
33.316Jenna RavolainenKangsaniemiKangsaniemi11:51.1  +1:47.7
34.317Alisa KiiskiPorvooPorvoo11:56.5  +1:53.1
35.307Helmiina NurmelaLahtiLahti12:00.6  +1:57.2
36.319Helmi KoskelaHämeenkyröHämeenkyrö12:03.4  +2:00.0
37.312Ava HämäläinenEspooEspoo12:07.7  +2:04.3
38.323Iida PalviainenLahtiLahti12:11.8  +2:08.4
39.311Salla NiskanenKontiolahtiKontiolahti12:20.0  +2:16.6
40.315Noora TorkkolaLaukaaLaukaa12:21.9  +2:18.5
41.309Peppi SeppänenSavonlinnaSavonlinna12:30.3  +2:26.9
42.305Janna-Julia TilaeusRantasalmiRantasalmi12:35.0  +2:31.6
43.313Emma RiihilahtiAsikkalaAsikkala12:41.8  +2:38.4
44.310Sara TuurinkoskiHollolaHollola12:59.3  +2:55.9
45.306Sivi JokinenHollolaHollola14:00.9  +3:57.5
DNS301Lotta RauhanenKuopioKuopio
DNS302Sara SuhonenKouvolaKouvola
DNS303Jatta HiltunenKiuruvesiKiuruvesi
DNS304Saaga SassiIiIi
DNS308Ella PulkkinenEspooEspoo
DNS329Anna KerkoHelsinkiHelsinki
Sarjaluettelo
N16Naiset 16 vuotta 4 km V, tilanne
1.390Nelli-Lotta KarppelinLiminkaLiminka10:25.4
2.388Linnea SaloTampereTampere10:33.1  +7.7
3.376Emmi NieminenHelsinkiHelsinki10:42.7  +17.3
4.386Aada RautiainenJoensuuJoensuu10:43.5  +18.1
5.395Miina Mäki-KorteIkaalinenIkaalinen10:47.2  +21.8
6.394Anna StenroosNakkilaNakkila10:49.1  +23.7
7.383Heta RuotsalaRovaniemiRovaniemi10:50.4  +25.0
8.375Sonja LoikkanenJoensuuJoensuu10:51.4  +26.0
8.381Ellinor HalonenNärpiöNärpiö10:51.4  +26.0
10.389Johanna NaskaliHämeenkyröHämeenkyrö10:53.8  +28.4
11.384Alina VirtanenVantaaVantaa10:55.3  +29.9
12.392Signe JakobssonUusikaarlepyyUusikaarlepyy10:56.4  +31.0
13.379Selma MäkäräinenOuluOulu11:06.3  +40.9
14.393Olivia KumaraLaihiaLaihia11:08.9  +43.5
15.391Ronja KronvallLoviisaLoviisa11:09.3  +43.9
16.367Meeri SummanenHyvinkääHyvinkää11:11.2  +45.8
17.385Veera MoilanenJoensuuJoensuu11:14.1  +48.7
18.373Aino EronenVantaaVantaa11:19.4  +54.0
19.387Pilvi PirttimäkiLahtiLahti11:21.9  +56.5
20.380Seela SalokangasRovaniemiRovaniemi11:23.1  +57.7
21.372Essi LaapasKouvolaKouvola11:25.4  +1:00.0
22.371Elli LaviaJoutsaJoutsa11:25.8  +1:00.4
23.382Eeva AntikainenSeinäjokiSeinäjoki11:27.9  +1:02.5
24.377Helmi HaavistoNokiaNokia11:28.4  +1:03.0
25.358Emma KorpikallioMikkeliMikkeli11:31.3  +1:05.9
26.378Gisela-Mei HakkarainenJyväskyläJyväskylä11:45.2  +1:19.8
27.369Bertta SilvennoinenJoensuuJoensuu11:48.8  +1:23.4
28.370Ellen JordasLoviisaLoviisa12:00.9  +1:35.5
29.360Pihka PaasonenLeppävirtaLeppävirta12:06.6  +1:41.2
30.362Minttu LehtonenSiilinjärviSiilinjärvi12:07.5  +1:42.1
31.368Mea RutanenLaukaaLaukaa12:11.0  +1:45.6
32.366Meea HaikaraReisjärviReisjärvi12:12.7  +1:47.3
33.365Ella RepoParikkalaParikkala12:25.7  +2:00.3
34.363Oosa KantanenJuvaJuva12:39.5  +2:14.1
35.361Isla KinnunenPieksämäkiPieksämäki12:40.6  +2:15.2
36.364Ella PaananenPihtipudasPihtipudas13:23.9  +2:58.5
DNS356Elina KansanahoRovaniemiRovaniemi
DNS357Ilona RantakömiHollolaHollola
DNS359Karita ZahknaEspooEspoo
DNS374Hilpi RuotsalaRovaniemiRovaniemi
Sarjaluettelo
M14Miehet 14 vuotta 4 km V, tilanne
1.434Aatos HämäläinenHelsinkiHelsinki9:42.5
2.432Iiro SäisäVieremäVieremä9:45.5  +3.0
3.433Niilo KouvalainenKiuruvesiKiuruvesi9:51.6  +9.1
4.431Anton VainioHaminaHamina9:56.0  +13.5
5.429Aleksi JalasahoÄänekoskiÄänekoski9:59.7  +17.2
6.430Aleksi KojoKontiolahtiKontiolahti10:01.2  +18.7
7.426Joona SoininenEspooEspoo10:05.1  +22.6
8.424Amos KorinPargasPargas10:08.7  +26.2
9.428Antti KirvesVantaaVantaa10:17.6  +35.1
10.420Oskari JuuresOrimattilaOrimattila10:18.6  +36.1
11.422Santtu MylläriTeuvaTeuva10:26.0  +43.5
12.425Sander WikblomUusikaarlepyyUusikaarlepyy10:28.9  +46.4
13.421Vilho PeltotaloHämeenlinnaHämeenlinna10:38.9  +56.4
14.423Eero HaikolaTuusulaTuusula10:43.5  +1:01.0
15.427Niilo LinnamaaKangasalaKangasala10:44.1  +1:01.6
16.417Pyry VuolliRovaniemiRovaniemi10:48.3  +1:05.8
17.419Kasperi Rinta-JaskariLappeenrantaLappeenranta10:48.7  +1:06.2
18.413Eino RyyttyOuluOulu10:53.0  +1:10.5
19.418Jaakko IkonenMikkeliMikkeli10:55.2  +1:12.7
20.416Evert IkonenEspooEspoo11:21.8  +1:39.3
21.412Nuutti SeppänenSulkavaSulkava11:24.3  +1:41.8
22.410Lauri PeuraKauhajokiKauhajoki11:30.1  +1:47.6
23.414Karri KorhonenKajaaniKajaani11:37.0  +1:54.5
24.407Aapeli OilaEspooEspoo11:45.3  +2:02.8
25.411Eetu AholaHaapajärviHaapajärvi11:51.2  +2:08.7
26.405Jesse RavolainenKangasniemiKangasniemi11:55.6  +2:13.1
27.415Jaakko LeinonenTampereTampere11:57.0  +2:14.5
28.406Elias Vähä-YpyäPirkkalaPirkkala12:00.3  +2:17.8
29.408Niki KuhnoÄänekoskiÄänekoski12:12.3  +2:29.8
30.409Eemeli VaremäkiSaloSalo12:22.4  +2:39.9
31.403Erik LillandtEspooEspoo12:39.5  +2:57.0
32.404Jaakko PiirainenSotkamoSotkamo12:49.7  +3:07.2
DNS400Eemil VeikkolaEspooEspoo
DNS401Eeli HaverinenTampereTampere
DNS402Onni VuorinenSaloSalo
Sarjaluettelo
M15Miehet 15 vuotta 4 km V, tilanne
1.480Topias VuorelaSeinäjokiSeinäjoki8:59.4
2.479Kalle TossavainenJyväskyläJyväskylä9:11.3  +11.9
3.478Valtteri KinnunenJyväskyläJyväskylä9:28.5  +29.1
4.475Elmeri HelanderKittiläKittilä9:38.9  +39.5
5.469Väinö LänsiluotoHelsinkiHelsinki9:42.4  +43.0
6.465Arttu RitvanenKiuruvesiKiuruvesi9:44.5  +45.1
7.476Elias RuokostenpohjaJämsäJämsä9:45.5  +46.1
8.471Juho KoskinenHollolaHollola9:46.2  +46.8
9.474Aapo VäliharjuEspooEspoo9:48.7  +49.3
10.473Kasper KuorinkiÄänekoskiÄänekoski9:52.1  +52.7
11.470Väinö HaaraVantaaVantaa9:52.5  +53.1
12.463Konsta JuutinenPaltamoPaltamo9:55.7  +56.3
13.458Otto KonttinenLeppävirtaLeppävirta10:00.7  +1:01.3
14.455Valtteri LiukkonenPorvooPorvoo10:08.0  +1:08.6
15.464Veikka HuuskonenSavonlinnaSavonlinna10:13.6  +1:14.2
16.472Adam HolmUusikaarlepyyUusikaarlepyy10:14.1  +1:14.7
17.461Eetu JuolaOuluOulu10:15.5  +1:16.1
18.468Eevert SalonenPöytyäPöytyä10:15.8  +1:16.4
19.466Onni MäiseliHeinolaHeinola10:17.3  +1:17.9
20.459Jesse SandbergRaseborgRaseborg10:21.4  +1:22.0
21.460Paavo UkkonenKangasniemiKangasniemi10:26.1  +1:26.7
22.456Einar VickholmLoviisaLoviisa10:27.5  +1:28.1
23.467Lauri KortejärviPorvooPorvoo10:28.1  +1:28.7
24.477Lauri SakkiHaminaHamina10:28.6  +1:29.2
25.450Otto NiemeläKauhajokiKauhajoki10:32.3  +1:32.9
26.454Henri-Mikael KaariJoensuuJoensuu10:33.3  +1:33.9
26.457Elmeri HietalaKaustinenKaustinen10:33.3  +1:33.9
28.451Urho HuttunenJoensuuJoensuu10:34.2  +1:34.8
29.462Aatu PaasoSieviSievi10:37.5  +1:38.1
30.453Ilmari KokkoniemiHaapajärviHaapajärvi10:55.2  +1:55.8
31.452Eeli HäikiöLiperiLiperi10:56.7  +1:57.3
32.447Elias AngeriaIisalmiIisalmi11:10.0  +2:10.6
33.449Lauri HuhtanenMuurameMuurame11:11.2  +2:11.8
34.448Eelis JaromaKuopioKuopio11:18.2  +2:18.8
35.446Lenni PaloheimoSavonlinnaSavonlinna11:24.6  +2:25.2
36.444Nooa KaunistoKemiKemi11:45.5  +2:46.1
37.445Eelis SahlstenGentofteGentofte11:51.9  +2:52.5
DNS439Filip FrödingKorsnäsKorsnäs
DNS440Matias HietamäkiSeinäjokiSeinäjoki
DNS441Anton KemppiNurmijärviNurmijärvi
DNS442Samu KemppainenSotkamoSotkamo
DNS443Miro AuvinenPietarsaariPietarsaari
Sarjaluettelo
M16Miehet 16 vuotta 5 km V, tilanne
1.536Leevi PassilaLahtiLahti11:03.7
2.537Johannes AlarotuTampereTampere11:08.7  +5.0
3.535Aapo TurtiainenSavonlinnaSavonlinna11:26.4  +22.7
4.532Frans PylkkänenJärvenpääJärvenpää11:30.1  +26.4
5.529Matias UusitaloIiIi11:34.6  +30.9
6.533Jouka AaltonenEspooEspoo11:46.4  +42.7
7.528Akseli PesuPirkkalaPirkkala11:46.8  +43.1
8.516Touko SalmikiviNurmijärviNurmijärvi11:51.2  +47.5
9.531Nikolai SaariHelsinkiHelsinki11:52.8  +49.1
10.520Ossi MutikainenSavonlinnaSavonlinna11:52.9  +49.2
11.530Lauri MattilaKouvolaKouvola11:54.3  +50.6
12.525Paavo MäntyvaaraTampereTampere11:56.3  +52.6
13.526Eemil KoskinenLempääläLempäälä12:02.8  +59.1
14.534Noah SjöblomVasaVasa12:03.2  +59.5
15.527Tuukka ViinisaloJoensuuJoensuu12:09.4  +1:05.7
16.522Melker WikblomUusikaarlepyyUusikaarlepyy12:10.5  +1:06.8
17.523Niilo AiveloTuusulaTuusula12:12.3  +1:08.6
18.524Oscar RahjaKalajokiKalajoki12:18.4  +1:14.7
19.518Pekka TervaniemiInariInari12:18.8  +1:15.1
20.519Tuukka PosioKeminmaaKeminmaa12:20.5  +1:16.8
21.512Valtteri MäkeläJoensuuJoensuu12:21.8  +1:18.1
22.517Isak FinskasKorsholmKorsholm12:27.0  +1:23.3
23.515Atte RäikkönenImatraImatra12:28.0  +1:24.3
24.521Turo TervoInariInari12:30.2  +1:26.5
25.509Otto MultamäkiPöytyäPöytyä12:33.8  +1:30.1
26.513Antti UrvantaLempääläLempäälä12:35.3  +1:31.6
27.514Benjamin VirtaÅboÅbo12:37.3  +1:33.6
28.511Tuukka TörnvallKalajokiKalajoki12:48.9  +1:45.2
29.510Teemu WeckVantaaVantaa13:02.7  +1:59.0
30.508Oliver TörmäkangasSotkamoSotkamo13:05.4  +2:01.7
31.507Otto PassojaOuluOulu13:09.9  +2:06.2
32.506Linus KorinPargasPargas13:25.5  +2:21.8
33.505Olli LindroosPoriPori13:52.4  +2:48.7
DNS501Patrik RautiainenSaarijärviSaarijärvi
DNS502Matias VeikkolaEspooEspoo
DNS503Viktor LiljeqvistJoensuuJoensuu
DNS504Tatu SyrjäKinnulaKinnula
Sarjaluettelo