KLL Hiihtomestaruuskilpailu Rantasalmi

Harjupirtin hiihtokeskus, Rantasalmi

Tulokset, 20. 2.2022

Tulostettu 20.2.2022 11:34
Tuloste on valmis 11:34:19
Kilpailun sarjat: N12; N13; N14; M12; M13
N12Naiset 12 vuotta 3 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Koulu Kunta Tulos Ero
1.55Kristiina Rinta-JaskariPontuksen kouluLappeenranta8:58.8
2.56Anni KalilainenMaaselän kouluPieksämäki9:13.9  +15.1
3.36Mette MiettinenMattlidens skolaEspoo9:14.5  +15.7
4.60Peppi PoutanenPölhön kouluKeminmaa9:16.2  +17.4
5.52Martta PekkalaHyttikallion kouluHaapavesi9:16.5  +17.7
6.58Hilla RuokostenpohjaJämsänjoen yhtenäiskouluJämsä9:19.7  +20.9
7.59Anu WeckKivimäen kouluVantaa9:21.2  +22.4
8.46Lumi-Kukka SaaranenHaapaniemen kouluViitasaari9:21.3  +22.5
9.48Ella LehtisuoAhtialan kouluLahti9:25.2  +26.4
10.44Olga KaukoLähdepellon kouluRauma9:28.2  +29.4
11.54Anni SiivonenNaistenmatkan kouluPirkkala9:29.4  +30.6
12.42Emilia SuvinenVeikkolan kouluKirkkonummi9:35.9  +37.1
12.47Siru KoskelaHalsuan YhtenäiskouluHalsua9:35.9  +37.1
14.41Elena RyyttyOulun n-koulu, KoskelaOulu9:37.8  +39.0
15.57Emilia MuukkaKirkkojärven kouluHamina9:40.2  +41.4
16.51Alisa KoskinenOtson kouluÄhtäri9:42.7  +43.9
17.53Vilma PyhtiläKyröskosken kouluHämeenkyrö9:45.5  +46.7
18.39Ellinor ForsmanZachariasskolanUusikaarlepyy9:46.2  +47.4
19.31Maisa RunnakkoTolpanniemen kouluKuusamo9:48.8  +50.0
20.37Julia PuranenKeski-Palokan kouluJyväskylä9:50.4  +51.6
21.45Lumi JuutiKeski-Palokan kouluJyväskylä9:51.3  +52.5
22.40Jonna KolariKirkonkylän kouluKouvola9:51.7  +52.9
23.49Neela HämäläinenKarhusuon kouluEspoo9:53.3  +54.5
24.50Aino KolmonenUtran KouluJoensuu9:53.6  +54.8
25.29Eevi SaksmanNojanmaan kouluSavonlinna9:53.8  +55.0
26.38Lila RiissanenYlämyllyn koulu,Liperi9:54.8  +56.0
27.35Katariina TasaAseman kouluHamina10:08.7  +1:09.9
28.32Hilma ParkkinenMarjalan kouluJoensuu10:09.9  +1:11.1
29.34Lotta LindholmMertalan kouluSavonlinna10:10.2  +1:11.4
30.28Lilli HaatajaSyväsenvaaran kouluRovaniemi10:14.1  +1:15.3
31.22Heta HarjuHerralan kouluIlmajoki10:16.0  +1:17.2
32.43Roosa TehoKultavuoren kouluOrivesi10:16.2  +1:17.4
33.27Ada PuhakkaHuutjärven kouluPyhtää10:17.2  +1:18.4
34.33Miia LaakkonenMäkelän kouluKuusamo10:18.2  +1:19.4
35.18Aliina KivirantaKartanon kouluJärvenpää10:22.5  +1:23.7
36.23Veera PitkänenTolpanniemen kouluKuusamo10:28.9  +1:30.1
37.25Martta UusipaikkaPaattisten kouluTurku10:29.4  +1:30.6
38.21Iida LaviaJoutsan yhtenäiskouluJoutsa10:29.5  +1:30.7
39.30Elina VaremäkiKirkonkylän kouluSalo10:30.0  +1:31.2
40.24Wilma AarnioAlhaisten kouluSalo10:36.0  +1:37.2
41.20Iida VäliharjuKalajärven kouluEspoo10:39.8  +1:41.0
42.19Sandra TiittoTiiton kouluHaapajärvi10:48.3  +1:49.5
43.15Kaisa KirvesYlästön kouluVantaa10:49.0  +1:50.2
44.14Pihla AnttilaMäkirinteen kouluHaapavesi10:50.8  +1:52.0
45.16Elsa HammarJalkarannan kouluLahti10:51.7  +1:52.9
46.17Enni LaakkonenMäkelän kouluKuusamo10:53.9  +1:55.1
47.26Eedith TörmänenHyttikallion kouluHaapavesi10:57.1  +1:58.3
48.11Julia SköldHuhdan kouluEurajoki11:11.9  +2:13.1
49.13Silja AuvinenPohjois-Pielaveden kouluPielavesi11:18.4  +2:19.6
50.12Hilla-Tuuli KorpelaNostavan kouluHollola11:49.9  +2:51.1
51.10Kaisa KangasniemiKoulunmäen yhtenäiskouluÄänekoski12:51.4  +3:52.6
52.9Krista KangasniemiKoulunmäen yhtenäiskouluÄänekoski15:59.5  +7:00.7
DNS4Petra RautiainenSaarijärven yhtenäiskouluSaarijärvi
DNS5Anna SiponenKalliokylän kouluKiuruvesi
DNS6Pihla JaaranenRytkyn kouluKiuruvesi
DNS7Iida VerkamaNilonkankaan kouluKuusamo
DNS8Outi HietamäkiAlakyläSeinäjoki
Sarjaluettelo
N13Naiset 13 vuotta 3 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Koulu Kunta Tulos Ero
1.102Venla MennalaTurengin yhteiskouluJanakkala8:14.7
2.101Anni RohilaLähdepellon kouluRauma8:28.0  +13.3
3.98Lotta PeltolaTulliportin normaalikouluJoensuu8:28.2  +13.5
4.100Ida HänninenMäkelän mäkiMuurame8:32.0  +17.3
5.99Isla MähönenRantasalmen yhtenäiskouluRantasalmi8:33.7  +19.0
6.95Fanni HeikkinenKarsikon KouluJoensuu8:34.8  +20.1
7.89Saaga PesämaaPohjois-Iin kouluIi8:39.9  +25.2
8.96Netta RauhanenKurkimäen kouluKuopio8:44.1  +29.4
9.86Noora HukkaKontioniemiKontiolahti8:51.2  +36.5
10.88Alma PeltotaloLuolajan kouluHämeenlinna8:59.1  +44.4
10.91Emilia TulokasJupperin kouluEspoo8:59.1  +44.4
12.94Venla VuorikariHutsin kouluKitee8:59.4  +44.7
13.87Minea MiettunenMaksniemen kouluSimo9:03.7  +49.0
14.90Venla LänsiluotoPaloheinän ala-asteen kouluHelsinki9:12.5  +57.8
15.93Reea HiiteläAlhoniityn kouluNokia9:15.7  +1:01.0
16.83Anni EronenMikkolan kouluVantaa9:18.5  +1:03.8
17.92Scarlett SaarinenSalmen kouluPyhäjärvi9:24.0  +1:09.3
18.79Anni SaksmanMertalan kouluSavonlinna9:24.3  +1:09.6
19.80Eevi KaartinenArppen kouluKitee9:25.4  +1:10.7
20.82Inka RyyttyOulun normaalikoulu, KoskelaOulu9:30.5  +1:15.8
21.85Emma ParkkilaK.J. Stålbergin kouluHaapajärvi9:31.7  +1:17.0
22.72Jenny SköldHuhdan kouluEurajoki9:38.3  +1:23.6
23.78Tilde FinskasSmedsby-Böle skolaKorsholm9:43.9  +1:29.2
24.77Iida PennanenYhtenäiskoulu, PuustelliPielavesi9:44.9  +1:30.2
25.69Netta PaloheimoAnttolan kouluSavonlinna9:48.2  +1:33.5
26.84Lydia SalonenMikkolan kouluVantaa9:51.5  +1:36.8
27.81Eedla HalonenHerttoniemenrannan ala-asteHelsinki9:52.2  +1:37.5
28.71Ruuth TörmänenHyttikallion kouluHaapavesi9:58.2  +1:43.5
29.73Venla AhtiainenLähdepellon kouluRauma10:03.2  +1:48.5
30.76Greta AarnioAlhaisten kouluSalo10:05.4  +1:50.7
31.74Frida KoskinenSöderkulla skolaSipoo10:07.7  +1:53.0
32.75Liina-Maija HietalaKaustisen KeskuskouluKaustinen10:15.0  +2:00.3
33.70Venla HakonenSalpakankaan kouluHollola10:28.1  +2:13.4
34.67Lumi-Pihla KorpelaSalpakankaan kouluHollola11:31.0  +3:16.3
DNS65Anni HietamäkiAlakyläSeinäjoki
DNS66Suvi NiskanenKontiolahden kk:n ala-asteKontiolahti
DNS68Inka KuningasNilakan yhtenäiskouluKeitele
DNS97Anni JantunenNiittykummun kouluEspoo
Sarjaluettelo
N14Naiset 14 vuotta 3 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Koulu Kunta Tulos Ero
1.139Olivia PuranenViitaniemen yläkouluJyväskylä8:06.7
2.137Minttu MeriläinenNurmon yläasteSeinäjoki8:10.5  +3.8
3.138Siiri LindholmTalvisalon kouluSavonlinna8:14.1  +7.4
4.136Ebba MiettinenMattlidens skolaEspoo8:20.2  +13.5
5.133Moona KauppinenHatsalan Klassillinen KouluKuopio8:42.2  +35.5
6.125Theresia JohanssonSarlinska skolanPargas8:52.7  +46.0
7.128Tilta-Maria LiuksialaHämeenkyrön yhteiskouluHämeenkyrö8:54.3  +47.6
8.135Aliisa RiippiSeinäjoen lyseoSeinäjoki8:54.5  +47.8
9.124Lotta RossiSimon kouluSimo8:54.7  +48.0
10.134Elma UusipaikkaYli-Maarian kouluTurku8:55.6  +48.9
11.131Taru KauttoKoulunmäen yhtenäiskouluÄänekoski8:56.1  +49.4
12.116Martta parttiKangasniemen yläkouluKangasniemi8:59.5  +52.8
13.129Meri-Tuuli HaneMartinkallion kouluEspoo9:04.1  +57.4
14.132Sira RiissanenYlämyllyn kouluLiperi9:06.0  +59.3
15.121Kaija IlomäkiViherlaakson kouluEspoo9:07.4  +1:00.7
16.117Minttu SaariÄhtärin YhteiskouluÄhtäri9:07.7  +1:01.0
17.120Salla LehtonenIittalan yhtenäiskouluHämeenlinna9:10.6  +1:03.9
18.118Anni HammarSalpausselän kouluLahti9:15.0  +1:08.3
19.126Ronja TurunenSalpausselän peruskouluLahti9:15.1  +1:08.4
20.119Alma SyrjäKinnulan keskuskouluKinnula9:20.4  +1:13.7
21.123Maria TasaPappilansalmen kouluHamina9:21.1  +1:14.4
22.130Anna VähävihuHämeenlinnan YhteiskouluHämeenlinna9:25.0  +1:18.3
23.127Laura AhoKisatien kouluReisjärvi9:26.5  +1:19.8
24.114Nella KuokkanenSalpausselän kouluLahti9:26.7  +1:20.0
25.122Jenna KolariValkealan yläkouluKouvola9:27.1  +1:20.4
26.115Emilia HakasalmiKellon kouluOulu9:28.8  +1:22.1
27.113Elina LeikasHiekanpään kouluPieksämäki9:32.6  +1:25.9
28.111Aino KoskelaInkeroisten yhteiskouluKouvola9:35.7  +1:29.0
29.109Vilja PekkalaHaapaveden yläkouluHaapavesi9:41.3  +1:34.6
30.110Wilma PihlajamaaKaisaniemen kouluYlivieska10:16.3  +2:09.6
31.112Aino TonteriTapainlinnaHyvinkää10:34.5  +2:27.8
32.108Mireka ValtonenJussinpekan kouluSievi10:42.4  +2:35.7
33.107Alisa PaananenPunkaharjun kouluSavonlinna11:12.3  +3:05.6
Sarjaluettelo
M12Miehet 12 vuotta 3 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Koulu Kunta Tulos Ero
1.186Eemeli SuutariKeltinmäen kouluJyväskylä8:13.8
2.185Kasper EkonojaVesangan kouluJyväskylä8:35.6  +21.8
3.184Eetu PekkalaKirkonkylän kouluTuusula8:52.0  +38.2
4.178Kerkko SaarinenTiirismaan peruskouluLahti8:55.2  +41.4
5.182Hermanni LatonummiJalkarannan kouluLahti8:57.6  +43.8
6.180Joona YlimäkiKivikon kouluKemi9:00.1  +46.3
7.183Leevi KiukkonenAron KouluKauhajoki9:00.4  +46.6
8.179Urho HaverinenSimonkylän kouluVantaa9:05.4  +51.6
9.173Veikka ViinisaloNepenmäen KouluJoensuu9:09.2  +55.4
10.175Niki SirénTahvion kouluRaisio9:10.4  +56.6
11.174Oliver ViitanenKerimäen kouluSavonlinna9:11.5  +57.7
12.181Roope LaitinenPäämajakouluMikkeli9:13.2  +59.4
13.169Eelis KoskinenHeinsuon kouluHollola9:13.6  +59.8
14.168Oskari HankaniemiKauraslammen kouluYlöjärvi9:13.9  +1:00.1
15.176Eeli KallioPappilansalmen kouluHamina9:14.4  +1:00.6
16.167Luukas KoivistoKeski-Uudenmaan kr. kouluJärvenpää9:28.6  +1:14.8
17.171Nuutti RuusunenPohjoiskehän kouluRauma9:34.0  +1:20.2
18.172Aatu KauhanenMoision kouluMikkeli9:37.2  +1:23.4
19.177Eemeli TaponenSuutarinkylän peruskouluHelsinki9:42.2  +1:28.4
20.151Akseli YlikaumaHyttikallion kouluHaapavesi9:45.5  +1:31.7
21.156Voitto voutilainenItä-Suomen kouluJoensuu9:48.7  +1:34.9
22.161Linus KoskinenSöderkulla skolaSipoo9:49.1  +1:35.3
23.159Aleksi KivistöPeltolammin kouluTampere9:57.8  +1:44.0
24.160Veikko KorhonenLohtajan kouluKajaani9:59.8  +1:46.0
25.163Jussi NiemeläPukkilan KouluKauhajoki10:05.6  +1:51.8
26.166Anton LillandtEspoon SteinerkouluEspoo10:06.8  +1:53.0
27.165Väinö KoivuMarttilan kouluSastamala10:11.0  +1:57.2
28.152Ilmari KarsikasMalilan kouluNivala10:19.1  +2:05.3
29.158Topi TurpeinenVihtavuoren kouluLaukaa10:19.7  +2:05.9
30.162Joel HakkarainenKannelmäen peruskouluHelsinki10:23.5  +2:09.7
31.154Väinö PiironenKylmäojan kouluKontiolahti10:42.3  +2:28.5
32.155Voitto SalminenAurinkovuoren kouluAsikkala10:43.0  +2:29.2
33.150Kyrö KiiskinenSalmelan kouluSotkamo10:48.5  +2:34.7
34.157Oliver RahjaMerenojan YhtenäiskouluKalajoki10:53.5  +2:39.7
35.149Petteri KarsikasMalilan KouluNivala11:18.4  +3:04.6
DNS144Elwin FrödingMolpe skolaKorsnäs
DNS145Akseli KiljunenPaatelan kouluJuva
DNS146Veikka TakkulaTolpanniemen kouluKuusamo
DNS147Viljo LinnamaaHuutijärven kouluKangasala
DNS148Saku RepoToivion kouluPirkkala
DNS153Niilo UrpalainenPappilansalmen KouluHamina
DNS164Viljami VeikkolaRastaalan kouluEspoo
DNS170Topias LeinonenIsoniitun kouluNurmijärvi
Sarjaluettelo
M13Miehet 13 vuotta 3 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Koulu Kunta Tulos Ero
1.225Aleksi SaarelaJoutsan yhtenäiskouluJoutsa8:01.1
2.231Matias LatomaaLaivakankaan kouluOulu8:02.2  +1.1
3.228Niklas LehtinenLähdepellon kouluRauma8:06.0  +4.9
4.226Toivo ParkkinenMarjalan kouluJoensuu8:08.3  +7.2
5.232Toivo KoivuMarttilan kouluSastamala8:13.1  +12.0
6.229Kent LindholmForsby skolaLoviisa8:16.7  +15.6
7.224Eero SiivonenNaistenmatkan kouluPirkkala8:20.1  +19.0
8.230Joonas KolehmainenLempoisten kouluLempäälä8:21.3  +20.2
9.227Paulus ImmonenKinnarin kouluJärvenpää8:33.0  +31.9
10.212Miska HokajärviHaapaniemen kouluViitasaari8:36.9  +35.8
11.221Veeti RahkolinLiminganlahden kouluLiminka8:39.6  +38.5
12.222Henrik AhoniemiHyvinkäänkylän kouluHyvinkää8:44.6  +43.5
13.216Ilmari SaariOtsonkoulu ÄhtäriÄhtäri8:45.8  +44.7
14.218Alex SkutnabbSjökulla skolanKirkkonummi8:47.3  +46.2
15.219Eero MartomaaRastaalan kouluEspoo8:49.6  +48.5
16.223Eelis ImmonenKinnarin KouluJärvenpää8:49.9  +48.8
17.220Konsta KalliomäkiKauhajoen KoulukeskusKauhajoki8:54.0  +52.9
18.210Elmeri LångAurinkorinteen kouluKuopio8:56.2  +55.1
19.209Elmeri TurunenAron KouluKauhajoki8:57.2  +56.1
20.214Paavo KokkoniemiTiiton kouluHaapajärvi8:58.8  +57.7
21.215Aapeli PiiroinenYlämyllyn kouluLiperi8:59.9  +58.8
22.211Arvi RiuttaYlihärmän kk:n kouluKauhava9:07.2  +1:06.1
23.204Marius PitkänenNivavaaran alakouluRovaniemi9:09.7  +1:08.6
24.203Jussi KalilainenMaaselän kouluPieksämäki9:11.9  +1:10.8
25.213Joona KivistöPeltolammin kouluTampere9:13.4  +1:12.3
26.198Sisu SuvinenLeppäkertun kouluLeppävirta9:14.1  +1:13.0
27.205Konsta HeikkinenSalmelan kouluSotkamo9:14.8  +1:13.7
28.208Juan HakkarainenKannelmäen peruskouluHelsinki9:15.7  +1:14.6
29.202Onni KeinänenTorpparinmäen peruskouluHelsinki9:15.8  +1:14.7
30.206Eelis KaikkonenPirtin kouluKuopio9:16.9  +1:15.8
31.207Jonathan VirtaCygnaeus skolaÅbo9:18.1  +1:17.0
32.199Joona LoikkanenHeinävaaran KouluJoensuu9:24.3  +1:23.2
33.200Tuomas SuopajärviLemun kouluMasku9:26.6  +1:25.5
34.201Eelis JauhoJoutsenon kouluLappeenranta9:39.2  +1:38.1
35.217Oliver SiitonenJoutsenon kouluLappeenranta9:44.0  +1:42.9
36.197Eevert NurmelaKasakkamäen kouluLahti10:07.2  +2:06.1
37.196Jooa KantanenHatsolan kouluJuva10:09.6  +2:08.5
38.195Eero AntikainenAhonkylän kouluIlmajoki10:27.8  +2:26.7
DNS191Nuutti OhtamaaAhdeNivala
DNS192Eljas ImmonenMarjalan kouluJoensuu
DNS193Aaro HaapamäkiKauhajoen KoulukeskusKauhajoki
DNS194Leo RautioNiemenkartanon kouluReisjärvi
Sarjaluettelo