KLL Hiihtomestaruuskilpailu Rantasalmi

Harjupirtin hiihtokeskus, Rantasalmi

Tulokset, 19. 2.2022

Tulostettu 19.2.2022 14:16
Tuloste on valmis 14:16:10
Kilpailun sarjat: N15; N16; M14; M15; M16
Sija Nro Nimi Koulu Kunta Tulos Ero
N15Naiset 15 vuotta 4 km P, tilanne
1.350Hanni KoskiSammon kouluTampere11:35.0
2.342Emilia HelmiPomarkun yhteiskouluPomarkku11:53.3  +18.3
3.334Iiris IjäsPikkolan kouluKangasala12:02.1  +27.1
4.327Ilona MäkeläSammon kouluTampere12:04.4  +29.4
5.320Nella VoutilainenLyseon peruskouluJoensuu12:09.5  +34.5
6.318Siiri LainoPohjanlinnan kouluKankaanpää12:12.5  +37.5
7.314Emilia YlilehtoSääksjärven kouluLempäälä12:21.5  +46.5
8.302Iiris VoutilainenLyseon peruskouluJoensuu12:25.1  +50.1
9.326Aino AarnioPikkolan kouluKangasala12:26.7  +51.7
10.348Nelli MäenpääLähdepellon KouluRauma12:32.0  +57.0
11.321Karla KiiskinenTenetin kouluSotkamo12:41.4  +1:06.4
12.353Alma JunnikkalaMerenojan YhtenäiskouluKalajoki12:44.7  +1:09.7
13.324Lotta JärvinenHakalahden kouluKokkola12:46.5  +1:11.5
14.306Anni SaarinenKalannin kouluUusikaupunki12:46.9  +1:11.9
15.323Martta KankaanpääLeppävaaran kouluEspoo12:47.2  +1:12.2
16.346Helinä NiskanenRuukinkangasSuomussalmi12:47.7  +1:12.7
17.307Ida MäenpääLähdepellon kouluRauma12:51.9  +1:16.9
18.303Venla RäikkönenMansikkalan koulukeskusImatra12:56.5  +1:21.5
19.301Siiri SumanenMartinkallion kouluEspoo12:56.6  +1:21.6
20.338Minja KorhonenSuininlahden KouluSiilinjärvi12:58.1  +1:23.1
21.339Ella-Sofia KaiponenTalvisalon kouluSavonlinna13:03.1  +1:28.1
22.325Sanni TyyskäOulaisten yläkouluOulainen13:04.1  +1:29.1
23.332Saimi Paaso-RantalaSalpausselän kouluLahti13:04.5  +1:29.5
24.322Mona PitkänenNapapiirin yläasteRovaniemi13:04.6  +1:29.6
25.337Anna KerkoPohjois-Haagan YläasteHelsinki13:06.8  +1:31.8
26.352Silja HimanenJuvan yhtenäiskouluJuvan kunta13:09.4  +1:34.4
27.344Mandi MäkinenItä-Suomen kouluJoensuu13:11.8  +1:36.8
28.330Hilla HapponenHatsalan Klassillinen kouluKuopio13:11.9  +1:36.9
29.341Maiju PalosaariHailuodon kouluHailuoto13:12.5  +1:37.5
30.351Aini SoanvaaraKeljonkankaan yhtenäiskouluJyväskylä13:14.9  +1:39.9
31.328Iida PalviainenLahden YhteiskouluLahti13:17.5  +1:42.5
32.343Rebecca NybergSarlinska skolanPargas13:19.1  +1:44.1
33.316Rebecka BackholmSarlinska skolanPargas13:21.7  +1:46.7
34.335Eveliina VesterinenKimpisen kouluLappeenranta13:25.7  +1:50.7
35.311Helmi KoskelaHämeenkyrön yhteiskouluHämeenkyrö13:29.8  +1:54.8
36.349Iiris SavelainenHaapajärven yläasteHaapajärvi13:42.3  +2:07.3
37.317Alisa KiiskiPääskytien kouluPorvoo13:46.6  +2:11.6
38.312Jenna RavolainenKangasniemen yläkouluKangsaniemi13:57.2  +2:22.2
39.313Noora TorkkolaVihtavuoren yläasteLaukaa13:59.5  +2:24.5
40.331Emma LångJynkänlahden kouluKuopio14:00.2  +2:25.2
41.333Emma RiihilahtiVääksyn yhteiskouluAsikkala14:01.1  +2:26.1
42.329Ava HämäläinenKarhusuon kouluEspoo14:03.4  +2:28.4
43.305Salla NiskanenKontiolahden kouluKontiolahti14:04.6  +2:29.6
44.304Sara TuurinkoskiSalpakankaan kouluHollola14:24.6  +2:49.6
45.336Peppi SeppänenKerimäen kouluSavonlinna14:27.5  +2:52.5
46.347Ella PulkkinenPohjois-Tapiolan kouluEspoo14:29.1  +2:54.1
47.310Helmiina NurmelaSalpausselän peruskouluLahti14:31.5  +2:56.5
48.345Sivi JokinenSalpakankaan kouluHollola16:19.4  +4:44.4
DNF315Janna-Julia TilaeusRantasalmen yhtenäiskouluRantasalmi
DNS308Lotta RauhanenMinna Canthin kouluKuopio
DNS309Saaga SassiValtarin kouluIi
DNS319Sara SuhonenKouvolan YhteiskouluKouvola
DNS340Jatta HiltunenKiuruveden YläkouluKiuruvesi
Sarjaluettelo
N16Naiset 16 vuotta 4 km P, tilanne
1.391Miina Mäki-KorteIkaalisten yhteiskouluIkaalinen11:46.5
2.364Anna StenroosNakkilan yhteiskouluNakkila11:53.5  +7.0
3.371Olivia KumaraLaihian keskuskouluLaihia11:59.1  +12.6
4.359Signe JakobssonZachariasskolanUusikaarlepyy12:04.2  +17.7
5.385Ronja KronvallLovisavikens SkolaLoviisa12:06.3  +19.8
6.388Nelli-Lotta KarppelinLiminganlahden kouluLiminka12:08.3  +21.8
7.376Johanna NaskaliHämeenkyrön yhteiskouluHämeenkyrö12:09.6  +23.1
8.377Linnea SaloSammon kouluTampere12:14.2  +27.7
9.398Pilvi PirttimäkiAhtialan kouluLahti12:18.9  +32.4
10.381Aada RautiainenHeinävaaraJoensuu12:28.1  +41.6
11.384Veera MoilanenNepenmäen KouluJoensuu12:29.3  +42.8
12.366Alina VirtanenHämeenkylän kouluVantaa12:31.3  +44.8
13.386Heta RuotsalaKorkalovaaran peruskouluRovaniemi12:31.4  +44.9
14.393Eeva AntikainenSeinäjoen LyseoSeinäjoki12:34.4  +47.9
15.370Ellinor HalonenNärpes HögstadieskolaNärpiö12:36.8  +50.3
16.365Seela SalokangasRovaniemen steinerkouluRovaniemi12:37.2  +50.7
16.392Selma MäkäräinenMetsokankaan kouluOulu12:37.2  +50.7
18.362Gisela-Mei HakkarainenViitaniemen KouluJyväskylä12:38.8  +52.3
19.375Helmi HaavistoEmäkosken kouluNokia12:40.1  +53.6
20.374Emmi NieminenLauttasaaren yhteiskouluHelsinki12:41.9  +55.4
21.378Sonja LoikkanenHeinävaaran KouluJoensuu12:43.8  +57.3
22.361Hilpi RuotsalaKorkalovaaran peruskouluRovaniemi12:43.9  +57.4
23.396Aino EronenRuusuvuoren kouluVantaa12:44.7  +58.2
24.372Essi LaapasInkeroisten yhteiskouluKouvola13:05.4  +1:18.9
25.380Elli LaviaJoutsan yhtenäiskouluJoutsa13:22.4  +1:35.9
26.382Ellen JordasLovisavikens skolaLoviisa13:23.5  +1:37.0
27.399Bertta SilvennoinenTulliportin normaalikouluJoensuu13:29.1  +1:42.6
28.363Mea RutanenVihtavuoren kouluLaukaa13:33.3  +1:46.8
29.379Meeri SummanenPuolimatkan kouluHyvinkää13:44.3  +1:57.8
30.389Meea HaikaraKisatien kouluReisjärvi13:48.6  +2:02.1
31.373Ella RepoKirjolan kouluParikkala13:50.5  +2:04.0
32.390Ella PaananenPutaanvirran kouluPihtipudas14:10.5  +2:24.0
33.360Oosa KantanenJuvan yhtenäiskouluJuva14:26.2  +2:39.7
34.367Minttu LehtonenAhmon KouluSiilinjärvi14:34.7  +2:48.2
35.394Isla KinnunenHiekanpään kouluPieksämäki15:39.2  +3:52.7
36.397Pihka PaasonenKivelän kouluLeppävirta15:55.4  +4:08.9
DSQ368Emma KorpikallioKalevankankaan kouluMikkeli15:26.2
DSQ387Linda AnttonenTalvisalon kouluSavonlinna16:21.2
DNS369Karita ZahknaRuusutorpan kouluEspoo
DNS383Ilona RantakömiHeinsuon kouluHollola
DNS395Elina KansanahoOunasrinteen KouluRovaniemi
Varoitukset
368Emma KorpikallioKalevankankaan koulu
ICR 343.6
387Linda AnttonenTalvisalon koulu
ICR 343.8.1.
Sarjaluettelo
M14Miehet 14 vuotta 4 km P, tilanne
1.407Aatos HämäläinenPohjois-Haagan yhteiskouluHelsinki11:07.2
2.427Niilo KouvalainenKiuruveden YläkouluKiuruvesi11:14.9  +7.7
3.438Iiro SäisäVieremän kirkonkylän kouluVieremä11:18.5  +11.3
4.419Anton VainioPappilansalmen kouluHamina11:22.3  +15.1
5.415Aleksi KojoKontiolahtiKontiolahti11:23.5  +16.3
6.414Aleksi JalasahoKoulunmäen yhtenäiskouluÄänekoski11:25.0  +17.8
7.418Antti KirvesYlästön kouluVantaa11:27.2  +20.0
8.437Niilo LinnamaaPikkolan kouluKangasala11:42.0  +34.8
9.432Joona SoininenLeppävaaran kouluEspoo11:43.1  +35.9
10.409Sander WikblomZacharias skolanUusikaarlepyy11:46.0  +38.8
11.412Amos KorinSarlinska skolanPargas11:48.4  +41.2
12.408Eero HaikolaRiihikallion kouluTuusula11:50.3  +43.1
13.439Santtu MylläriTeuvan YhtenäiskouluTeuva11:52.7  +45.5
14.405Vilho PeltotaloNummen yhtenäiskouluHämeenlinna12:13.5  +1:06.3
15.431Oskari JuuresOrimattilan yhteiskouluOrimattila12:19.9  +1:12.7
16.423Kasperi Rinta-JaskariLauritsalan kouluLappeenranta12:20.0  +1:12.8
17.421Jaakko IkonenRantakylän yhtenäiskouluMikkeli12:24.5  +1:17.3
18.406Pyry VuolliOunasvaaran yläasteRovaniemi12:26.7  +1:19.5
19.433Evert IkonenOlarin kouluEspoo12:26.9  +1:19.7
20.426Jaakko LeinonenKaarilan kouluTampere12:30.2  +1:23.0
21.435Karri KorhonenLehtikankaan kouluKajaani12:33.5  +1:26.3
22.422Eino RyyttyOulun normaalikouluOulu12:40.7  +1:33.5
23.436Nuutti SeppänenSulkavan yhtenäiskouluSulkava13:10.7  +2:03.5
24.428Eetu AholaHaapajärven yläasteHaapajärvi13:19.6  +2:12.4
25.430Lauri PeuraKauhajoen YhteiskouluKauhajoki13:31.3  +2:24.1
26.424Eemeli VaremäkiPerniön YhteiskouluSalo13:37.1  +2:29.9
27.425Niki KuhnoKoulunmäen yhtenäiskouluÄänekoski13:37.9  +2:30.7
28.434Aapeli OilaTapiolan kouluEspoo13:40.4  +2:33.2
29.413Elias Vähä-YpyäSuupanniityn kouluPirkkala13:50.9  +2:43.7
30.429Jesse RavolainenKangasniemen yläkouluKangasniemi14:05.5  +2:58.3
31.417Jaakko PiirainenTenetin kouluSotkamo14:27.8  +3:20.6
32.416Erik LillandtEspoon SteinerkouluEspoo14:35.4  +3:28.2
DNF410Eemil VeikkolaKarakallion kouluEspoo
DNS411Onni VuorinenPerniön YhteiskouluSalo
DNS420Eeli HaverinenTesoman kouluTampere
Sarjaluettelo
M15Miehet 15 vuotta 4 km P, tilanne
1.467Topias VuorelaYlistaron yläkouluSeinäjoki10:19.8
2.449Kalle TossavainenTikkakosken yhtenäiskouluJyväskylä10:36.0  +16.2
3.480Valtteri KinnunenViitaniemen kouluJyväskylä10:42.8  +23.0
4.454Lauri SakkiPappilansalmen kouluHamina10:51.4  +31.6
5.447Elias RuokostenpohjaJämsänjoen yhtenäiskouluJämsä11:10.7  +50.9
6.471Elmeri HelanderKittilän YläkouluKittilä11:17.0  +57.2
7.468Aapo VäliharjuKalajärven kouluEspoo11:18.5  +58.7
8.470Kasper KuorinkiKoulunmäen yhtenäiskouluÄänekoski11:19.6  +59.8
9.465Adam HolmZacharias skolanUusikaarlepyy11:21.0  +1:01.2
10.453Juho KoskinenHeinsuon kouluHollola11:22.5  +1:02.7
11.464Väinö HaaraYlästön kouluVantaa11:24.9  +1:05.1
12.460Väinö LänsiluotoPakilan yläasteen kouluHelsinki11:25.6  +1:05.8
13.446Eevert SalonenElisenvaaran yhtenäiskouluPöytyä11:31.4  +1:11.6
14.459Lauri KortejärviPääskytien kouluPorvoo11:39.6  +1:19.8
15.474Onni MäiseliLyseonmäen kouluheinola11:41.3  +1:21.5
16.450Arttu RitvanenKiuruveden yläkouluKiuruvesi11:41.9  +1:22.1
16.458Veikka HuuskonenTalvisalon kouluSavonlinna11:41.9  +1:22.1
18.482Konsta JuutinenKorpitien kouluPaltamo11:45.9  +1:26.1
19.462Aatu PaasoJussinpekan kouluSievi11:46.3  +1:26.5
20.463Eetu JuolaOulun n-koulu, LinnanmaaOulu11:47.5  +1:27.7
21.488Paavo UkkonenKangasniemen yläkouluKangasniemi11:48.4  +1:28.6
22.466Jesse SandbergEkenäs högstadie skolaRaseborg11:50.5  +1:30.7
23.455Otto KonttinenKivelän kouluLeppävirta12:02.9  +1:43.1
24.486Aleksi AhlforsLähdepellon kouluRauma12:06.1  +1:46.3
25.476Elmeri HietalaKaustisen KeskuskouluKaustinen12:08.1  +1:48.3
26.457Einar VickholmLovisavikens skolaLoviisa12:09.6  +1:49.8
27.445Henri-Mikael KaariNepenmäen KouluJoensuu12:09.7  +1:49.9
27.481Valtteri LiukkonenAlbert Edelfeltin kouluPorvoo12:09.7  +1:49.9
29.479Ilmari KokkoniemiHaapajärven YläasteHaapajärvi12:25.0  +2:05.2
30.473Eeli HäikiöLiperin YläkouluLiperi12:25.3  +2:05.5
31.461Urho HuttunenPielisjoen KouluJoensuu12:25.4  +2:05.6
32.456Otto NiemeläKauhajoen YhteiskouluKauhajoki12:31.9  +2:12.1
33.478Lauri HuhtanenNisulanmäen KouluMuurame12:35.2  +2:15.4
34.472Eelis JaromaHatsalan Klassillinen KouluKuopio12:37.1  +2:17.3
35.448Eetu VesanenToivakan koulukeskusToivakka13:10.3  +2:50.5
36.485Elias AngeriaJuhani Ahon KouluIisalmi13:20.4  +3:00.6
37.469Lenni PaloheimoKerimäen kouluSavonlinna13:39.2  +3:19.4
38.477Eelis SahlstenRygaards International SchoolGentofte13:40.3  +3:20.5
39.451Nooa KaunistoKarihaaran kouluKemi14:16.9  +3:57.1
DNS452Filip FrödingHögstadiet i PetalaxKorsnäs
DNS475Samu KemppainenTenetin kouluSotkamo
DNS483Anton KemppiUrheilupuiston kouluNurmijärvi
DNS484Miro AuvinenEtelänummen kouluPietarsaari
DNS487Matias HietamäkiLyseoSeinäjoki
Sarjaluettelo
M16Miehet 16 vuotta 5 km P, tilanne
1.523Johannes AlarotuSampoTampere12:29.3
2.529Leevi PassilaSalpausselän kouluLahti12:42.1  +12.8
3.522Aapo TurtiainenKerimäen kouluSavonlinna12:56.2  +26.9
4.512Noah SjöblomBorgaregatans skolaVasa13:04.9  +35.6
5.544Jouka AaltonenSaarnilaakson kouluEspoo13:16.2  +46.9
6.540Frans PylkkänenKinnarin kouluJärvenpää13:20.4  +51.1
7.533Nikolai SaariSuomalais-venäläinen kouluHelsinki13:20.8  +51.5
8.528Lauri MattilaValkealan yläasteKouvola13:23.9  +54.6
9.534Matias UusitaloValtarin kouluIi13:30.1  +1:00.8
10.545Akseli PesuSuupanniityn kouluPirkkala13:32.4  +1:03.1
11.518Tuukka ViinisaloLyseon peruskouluJoensuu13:33.9  +1:04.6
12.532Eemil KoskinenSääksjärven kouluLempäälä13:38.4  +1:09.1
13.526Paavo MäntyvaaraKämmenniemen kouluTampere13:41.3  +1:12.0
14.539Oscar RahjaMerenojan YhtenäiskouluKalajoki13:41.7  +1:12.4
15.515Niilo AiveloRiihikallion kouluTuusula13:42.8  +1:13.5
16.543Melker WikblomZacharias skolanUusikaarlepyy13:47.2  +1:17.9
17.511Turo TervoInarin kouluInari13:49.9  +1:20.6
18.517Ossi MutikainenTalvisalon kouluSavonlinna13:55.2  +1:25.9
19.527Tuukka PosioKeminmaan KeskuskouluKeminmaa13:56.2  +1:26.9
20.520Pekka TervaniemiInarin kouluInari13:57.4  +1:28.1
21.509Isak FinskasKorsholms högstadiumKorsholm14:02.3  +1:33.0
22.538Touko SalmikiviSeitsemän veljeksen kouluNurmijärvi14:03.4  +1:34.1
23.541Atte RäikkönenMansikkalan koulukeskusImatra14:08.0  +1:38.7
24.530Benjamin VirtaS:t OlofsskolanÅbo14:08.4  +1:39.1
25.542Antti UrvantaHakkarin kouluLempäälä14:08.8  +1:39.5
26.510Valtteri MäkeläPielisjoen KouluJoensuu14:13.2  +1:43.9
27.531Tuukka TörvallMerenojan YhtenäiskouluKalajoki14:16.6  +1:47.3
28.521Teemu WeckMartinlaakson kouluVantaa14:34.4  +2:05.1
29.525Otto MultamäkiRiihikosken yhtenäiskouluPöytyä14:50.4  +2:21.1
30.536Oliver TörmäkangasTenetin kouluSotkamo14:54.2  +2:24.9
31.535Otto PassojaLaanilan YläasteOulu15:11.0  +2:41.7
32.519Linus KorinSarlinska skolanPargas15:16.6  +2:47.3
33.537Olli LindroosPokriPori15:45.5  +3:16.2
DNS513Patrik RautiainenSaarijärven yhtenäiskouluSaarijärvi
DNS514Viktor LiljeqvistTulliportin normaalikouluJoensuu
DNS516Tatu SyrjäKinnulan keskuskouluKinnula
DNS524Matias VeikkolaKarakallion kouluEspoo
Sarjaluettelo