KLL Hiihtomestaruuskilpailu Rantasalmi

Harjupirtin hiihtokeskus, Rantasalmi

Tulokset, 19. 2.2022

Tulostettu 19.2.2022 11:46
Tuloste on valmis 11:46:20
Kilpailun sarjat: N12; N13; N14; M12; M13
N12Naiset 12 vuotta 3 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Koulu Kunta Tulos Ero
1.17Peppi PoutanenPölhön kouluKeminmaa10:29.0
2.51Anu WeckKivimäen kouluVantaa10:44.0  +15.0
3.31Hilla RuokostenpohjaJämsänjoen yhtenäiskouluJämsä10:44.1  +15.1
4.12Emilia MuukkaKirkkojärven kouluHamina10:44.7  +15.7
5.30Anni KalilainenMaaselän kouluPieksämäki10:46.5  +17.5
6.5Kristiina Rinta-JaskariPontuksen kouluLappeenranta10:46.9  +17.9
7.27Anni SiivonenNaistenmatkan kouluPirkkala11:00.0  +31.0
8.56Vilma PyhtiläKyröskosken kouluHämeenkyrö11:02.8  +33.8
9.36Martta PekkalaHyttikallion kouluHaapavesi11:03.6  +34.6
10.61Alisa KoskinenOtson kouluÄhtäri11:05.1  +36.1
11.43Aino KolmonenUtran KouluJoensuu11:06.4  +37.4
12.10Neela HämäläinenKarhusuon kouluEspoo11:07.4  +38.4
13.16Siru KoskelaHalsuan YhtenäiskouluHalsua11:08.8  +39.8
13.50Ella LehtisuoAhtialan kouluLahti11:08.8  +39.8
15.19Lumi-Kukka SaaranenHaapaniemen kouluViitasaari11:11.3  +42.3
16.4Lumi JuutiKeski-Palokan kouluJyväskylä11:11.9  +42.9
17.48Olga KaukoLähdepellon kouluRauma11:13.3  +44.3
18.20Roosa TehoKultavuoren kouluOrivesi11:13.5  +44.5
19.25Emilia SuvinenVeikkolan kouluKirkkonummi11:13.9  +44.9
19.42Elena RyyttyOulun n-koulu, KoskelaOulu11:13.9  +44.9
21.54Siiri KauppinenKalevan KouluKuopio11:21.4  +52.4
22.58Jonna KolariKirkonkylän kouluKouvola11:24.4  +55.4
23.59Ellinor ForsmanZachariasskolanUusikaarlepyy11:26.7  +57.7
24.40Lila RiissanenYlämyllyn koulu,Liperi11:27.3  +58.3
25.38Julia PuranenKeski-Palokan kouluJyväskylä11:27.5  +58.5
26.9Mette MiettinenMattlidens skolaEspoo11:30.5  +1:01.5
27.45Katariina TasaAseman kouluHamina11:32.8  +1:03.8
28.52Lotta LindholmMertalan kouluSavonlinna11:42.4  +1:13.4
29.21Miia LaakkonenMäkelän kouluKuusamo11:44.3  +1:15.3
30.24Hilma ParkkinenMarjalan kouluJoensuu11:48.7  +1:19.7
31.23Maisa RunnakkoTolpanniemen kouluKuusamo11:50.9  +1:21.9
32.32Elina VaremäkiKirkonkylän kouluSalo11:51.6  +1:22.6
33.8Eevi SaksmanNojanmaan kouluSavonlinna11:57.6  +1:28.6
34.47Lilli HaatajaSyväsenvaaran kouluRovaniemi11:58.4  +1:29.4
35.35Ada PuhakkaHuutjärven kouluPyhtää12:02.5  +1:33.5
36.34Eedith TörmänenHyttikallion kouluHaapavesi12:06.5  +1:37.5
37.44Martta UusipaikkaPaattisten kouluTurku12:07.7  +1:38.7
38.11Wilma AarnioAlhaisten kouluSalo12:09.6  +1:40.6
39.39Veera PitkänenTolpanniemen kouluKuusamo12:16.9  +1:47.9
40.55Heta HarjuHerralan kouluIlmajoki12:24.7  +1:55.7
41.57Iida LaviaJoutsan yhtenäiskouluJoutsa12:27.7  +1:58.7
42.6Iida VäliharjuKalajärven kouluEspoo12:32.8  +2:03.8
43.28Sandra TiittoTiiton kouluHaapajärvi12:35.8  +2:06.8
44.22Aliina KivirantaKartanon kouluJärvenpää12:45.9  +2:16.9
45.41Enni LaakkonenMäkelän kouluKuusamo12:53.2  +2:24.2
46.53Elsa HammarJalkarannan kouluLahti13:09.3  +2:40.3
47.49Kaisa KirvesYlästön kouluVantaa13:13.1  +2:44.1
48.26Pihla AnttilaMäkirinteen kouluHaapavesi13:19.3  +2:50.3
49.14Silja AuvinenPohjois-Pielaveden kouluPielavesi13:38.8  +3:09.8
50.33Hilla-Tuuli KorpelaNostavan kouluHollola13:44.6  +3:15.6
51.18Julia SköldHuhdan kouluEurajoki14:18.2  +3:49.2
52.15Kaisa KangasniemiKoulunmäen yhtenäiskouluÄänekoski17:41.4  +7:12.4
53.60Krista KangasniemiKoulunmäen yhtenäiskouluÄänekoski20:25.4  +9:56.4
DNS7Iida VerkamaNilonkankaan kouluKuusamo
DNS13Pihla JaaranenRytkyn kouluKiuruvesi
DNS29Anna SiponenKalliokylän kouluKiuruvesi
DNS37Petra RautiainenSaarijärven yhtenäiskouluSaarijärvi
DNS46Outi HietamäkiAlakyläSeinäjoki
Sarjaluettelo
N13Naiset 13 vuotta 3 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Koulu Kunta Tulos Ero
1.81Venla MennalaTurengin yhteiskouluJanakkala9:22.0
2.89Anni RohilaLähdepellon kouluRauma9:28.0  +6.0
3.67Ida HänninenMäkelän mäkiMuurame9:31.5  +9.5
4.85Isla MähönenRantasalmen yhtenäiskouluRantasalmi9:39.1  +17.1
5.99Lotta PeltolaTulliportin normaalikouluJoensuu9:54.6  +32.6
6.70Anni JantunenNiittykummun kouluEspoo9:56.5  +34.5
7.90Netta RauhanenKurkimäen kouluKuopio10:00.0  +38.0
7.93Fanni HeikkinenKarsikon KouluJoensuu10:00.0  +38.0
9.87Venla VuorikariHutsin kouluKitee10:04.4  +42.4
10.102Reea HiiteläAlhoniityn kouluNokia10:07.5  +45.5
11.73Scarlett SaarinenSalmen kouluPyhäjärvi10:09.9  +47.9
12.101Emilia TulokasJupperin kouluEspoo10:14.0  +52.0
13.78Venla LänsiluotoPaloheinän ala-asteen kouluHelsinki10:15.5  +53.5
14.96Saaga PesämaaPohjois-Iin kouluIi10:20.5  +58.5
15.80Alma PeltotaloLuolajan kouluHämeenlinna10:20.6  +58.6
16.68Minea MiettunenMaksniemen kouluSimo10:23.6  +1:01.6
17.84Noora HukkaKontioniemiKontiolahti10:24.5  +1:02.5
18.72Emma ParkkilaK.J. Stålbergin kouluHaapajärvi10:38.8  +1:16.8
19.91Lydia SalonenMikkolan kouluVantaa10:49.7  +1:27.7
20.79Anni EronenMikkolan kouluVantaa10:50.5  +1:28.5
21.94Inka RyyttyOulun normaalikoulu, KoskelaOulu10:52.3  +1:30.3
22.76Eedla HalonenHerttoniemenrannan ala-asteHelsinki10:54.2  +1:32.2
23.74Eevi KaartinenArppen kouluKitee10:57.4  +1:35.4
24.75Anni SaksmanMertalan kouluSavonlinna11:02.3  +1:40.3
25.97Tilde FinskasSmedsby-Böle skolaKorsholm11:12.4  +1:50.4
26.98Iida PennanenYhtenäiskoulu, PuustelliPielavesi11:14.1  +1:52.1
27.82Greta AarnioAlhaisten kouluSalo11:28.5  +2:06.5
27.83Liina-Maija HietalaKaustisen KeskuskouluKaustinen11:28.5  +2:06.5
29.88Frida KoskinenSöderkulla skolaSipoo11:28.6  +2:06.6
30.104Venla AhtiainenLähdepellon kouluRauma11:35.0  +2:13.0
31.86Jenny SköldHuhdan kouluEurajoki11:35.9  +2:13.9
32.69Ruuth TörmänenHyttikallion kouluHaapavesi11:45.4  +2:23.4
33.103Venla HakonenSalpakankaan kouluHollola11:54.4  +2:32.4
34.77Netta PaloheimoAnttolan kouluSavonlinna11:54.8  +2:32.8
35.100Inka KuningasNilakan yhtenäiskouluKeitele12:25.7  +3:03.7
36.71Lumi-Pihla KorpelaSalpakankaan kouluHollola13:18.5  +3:56.5
DNS92Anni HietamäkiAlakyläSeinäjoki
DNS95Suvi NiskanenKontiolahden kk:n ala-asteKontiolahti
Sarjaluettelo
N14Naiset 14 vuotta 3 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Koulu Kunta Tulos Ero
1.113Olivia PuranenViitaniemen yläkouluJyväskylä9:03.4
2.141Siiri LindholmTalvisalon kouluSavonlinna9:14.3  +10.9
3.139Minttu MeriläinenNurmon yläasteSeinäjoki9:15.2  +11.8
4.112Ebba MiettinenMattlidens skolaEspoo9:38.5  +35.1
5.117Aliisa RiippiSeinäjoen lyseoSeinäjoki9:57.4  +54.0
6.116Elma UusipaikkaYli-Maarian kouluTurku10:00.7  +57.3
7.118Moona KauppinenHatsalan Klassillinen KouluKuopio10:01.1  +57.7
8.140Sira RiissanenYlämyllyn kouluLiperi10:06.3  +1:02.9
9.128Taru KauttoKoulunmäen yhtenäiskouluÄänekoski10:08.3  +1:04.9
10.110Anna VähävihuHämeenlinnan YhteiskouluHämeenlinna10:12.6  +1:09.2
11.131Meri-Tuuli HaneMartinkallion kouluEspoo10:15.8  +1:12.4
12.111Tilta-Maria LiuksialaHämeenkyrön yhteiskouluHämeenkyrö10:19.0  +1:15.6
13.142Laura AhoKisatien kouluReisjärvi10:20.0  +1:16.6
14.125Ronja TurunenSalpausselän peruskouluLahti10:23.1  +1:19.7
15.133Theresia JohanssonSarlinska skolanPargas10:27.4  +1:24.0
16.130Lotta RossiSimon kouluSimo10:32.7  +1:29.3
17.136Maria TasaPappilansalmen kouluHamina10:34.7  +1:31.3
18.138Jenna KolariValkealan yläkouluKouvola10:36.5  +1:33.1
19.132Kaija IlomäkiViherlaakson kouluEspoo10:36.6  +1:33.2
20.114Salla LehtonenIittalan yhtenäiskouluHämeenlinna10:44.2  +1:40.8
21.115Alma SyrjäKinnulan keskuskouluKinnula10:46.0  +1:42.6
21.127Anni HammarSalpausselän kouluLahti10:46.0  +1:42.6
23.126Minttu SaariÄhtärin YhteiskouluÄhtäri10:46.1  +1:42.7
24.122Martta parttiKangasniemen yläkouluKangasniemi10:49.7  +1:46.3
25.129Emilia HakasalmiKellon kouluOulu10:59.8  +1:56.4
26.124Nella KuokkanenSalpausselän kouluLahti11:00.5  +1:57.1
27.109Elina LeikasHiekanpään kouluPieksämäki11:06.2  +2:02.8
28.137Aino TonteriTapainlinnaHyvinkää11:22.5  +2:19.1
29.135Aino KoskelaInkeroisten yhteiskouluKouvola11:26.7  +2:23.3
30.120Wilma PihlajamaaKaisaniemen kouluYlivieska11:49.8  +2:46.4
31.134Vilja PekkalaHaapaveden yläkouluHaapavesi11:58.4  +2:55.0
32.121Mireka ValtonenJussinpekan kouluSievi12:31.5  +3:28.1
33.119Alisa PaananenPunkaharjun kouluSavonlinna12:46.5  +3:43.1
DNS123Minka RutanenVihtavuoren kouluLaukaa
Sarjaluettelo
M12Miehet 12 vuotta 3 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Koulu Kunta Tulos Ero
1.176Eemeli SuutariKeltinmäen kouluJyväskylä9:43.4
2.153Kasper EkonojaVesangan kouluJyväskylä9:50.7  +7.3
3.158Eetu PekkalaKirkonkylän kouluTuusula9:59.7  +16.3
4.151Leevi KiukkonenAron KouluKauhajoki10:12.8  +29.4
5.167Hermanni LatonummiJalkarannan kouluLahti10:19.5  +36.1
6.163Roope LaitinenPäämajakouluMikkeli10:23.5  +40.1
7.147Joona YlimäkiKivikon kouluKemi10:25.5  +42.1
8.165Urho HaverinenSimonkylän kouluVantaa10:25.9  +42.5
9.187Kerkko SaarinenTiirismaan peruskouluLahti10:30.4  +47.0
10.154Eemeli TaponenSuutarinkylän peruskouluHelsinki10:39.4  +56.0
11.188Eeli KallioPappilansalmen kouluHamina10:41.4  +58.0
12.161Niki SirénTahvion kouluRaisio10:52.2  +1:08.8
13.166Oliver ViitanenKerimäen kouluSavonlinna10:55.9  +1:12.5
14.184Veikka ViinisaloNepenmäen KouluJoensuu10:58.5  +1:15.1
15.149Aatu KauhanenMoision kouluMikkeli10:59.0  +1:15.6
16.169Nuutti RuusunenPohjoiskehän kouluRauma11:03.4  +1:20.0
17.155Topias LeinonenIsoniitun kouluNurmijärvi11:04.3  +1:20.9
18.171Eelis KoskinenHeinsuon kouluHollola11:05.0  +1:21.6
19.177Oskari HankaniemiKauraslammen kouluYlöjärvi11:07.7  +1:24.3
20.148Luukas KoivistoKeski-Uudenmaan kr. kouluJärvenpää11:18.1  +1:34.7
21.183Anton LillandtEspoon SteinerkouluEspoo11:18.4  +1:35.0
22.168Väinö KoivuMarttilan kouluSastamala11:19.6  +1:36.2
23.175Viljami VeikkolaRastaalan kouluEspoo11:20.0  +1:36.6
24.150Jussi NiemeläPukkilan KouluKauhajoki11:25.3  +1:41.9
25.174Joel HakkarainenKannelmäen peruskouluHelsinki11:26.4  +1:43.0
26.173Linus KoskinenSöderkulla skolaSipoo11:36.2  +1:52.8
27.170Veikko KorhonenLohtajan kouluKajaani11:45.5  +2:02.1
28.160Aleksi KivistöPeltolammin kouluTampere11:47.0  +2:03.6
29.178Topi TurpeinenVihtavuoren kouluLaukaa11:47.5  +2:04.1
30.156Oliver RahjaMerenojan YhtenäiskouluKalajoki11:49.9  +2:06.5
31.181Voitto voutilainenItä-Suomen kouluJoensuu11:52.8  +2:09.4
32.185Voitto SalminenAurinkovuoren kouluAsikkala12:00.4  +2:17.0
33.182Väinö PiironenKylmäojan kouluKontiolahti12:29.5  +2:46.1
34.152Niilo UrpalainenPappilansalmen KouluHamina12:31.3  +2:47.9
34.159Ilmari KarsikasMalilan kouluNivala12:31.3  +2:47.9
36.157Akseli YlikaumaHyttikallion kouluHaapavesi12:36.8  +2:53.4
37.164Kyrö KiiskinenSalmelan kouluSotkamo12:53.6  +3:10.2
38.186Petteri KarsikasMalilan KouluNivala14:02.4  +4:19.0
DNS162Elwin FrödingMolpe skolaKorsnäs
DNS172Saku RepoToivion kouluPirkkala
DNS179Viljo LinnamaaHuutijärven kouluKangasala
DNS180Veikka TakkulaTolpanniemen kouluKuusamo
DNS189Akseli KiljunenPaatelan kouluJuva
Sarjaluettelo
M13Miehet 13 vuotta 3 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Koulu Kunta Tulos Ero
1.203Toivo KoivuMarttilan kouluSastamala9:23.4
2.197Matias LatomaaLaivakankaan kouluOulu9:24.0  +0.6
3.200Joonas KolehmainenLempoisten kouluLempäälä9:28.3  +4.9
4.210Kent LindholmForsby skolaLoviisa9:29.5  +6.1
5.233Niklas LehtinenLähdepellon kouluRauma9:29.6  +6.2
6.216Paulus ImmonenKinnarin kouluJärvenpää9:35.6  +12.2
7.230Toivo ParkkinenMarjalan kouluJoensuu9:42.8  +19.4
8.219Aleksi SaarelaJoutsan yhtenäiskouluJoutsa9:49.2  +25.8
9.224Eero SiivonenNaistenmatkan kouluPirkkala9:51.2  +27.8
10.204Eelis ImmonenKinnarin KouluJärvenpää9:53.6  +30.2
11.201Henrik AhoniemiHyvinkäänkylän kouluHyvinkää9:54.8  +31.4
12.218Veeti RahkolinLiminganlahden kouluLiminka9:56.5  +33.1
13.209Konsta KalliomäkiKauhajoen KoulukeskusKauhajoki10:05.0  +41.6
14.206Eero MartomaaRastaalan kouluEspoo10:06.7  +43.3
15.227Alex SkutnabbSjökulla skolanKirkkonummi10:12.2  +48.8
16.213Oliver SiitonenJoutsenon kouluLappeenranta10:23.2  +59.8
17.222Ilmari SaariOtsonkoulu ÄhtäriÄhtäri10:27.8  +1:04.4
18.194Aapeli PiiroinenYlämyllyn kouluLiperi10:27.9  +1:04.5
19.208Paavo KokkoniemiTiiton kouluHaapajärvi10:29.4  +1:06.0
20.232Joona KivistöPeltolammin kouluTampere10:32.6  +1:09.2
21.196Miska HokajärviHaapaniemen kouluViitasaari10:37.0  +1:13.6
22.205Arvi RiuttaYlihärmän kk:n kouluKauhava10:39.2  +1:15.8
23.225Elmeri LångAurinkorinteen kouluKuopio10:40.2  +1:16.8
24.214Elmeri TurunenAron KouluKauhajoki10:42.2  +1:18.8
25.217Juan HakkarainenKannelmäen peruskouluHelsinki10:42.6  +1:19.2
26.234Jonathan VirtaCygnaeus skolaÅbo10:44.4  +1:21.0
27.202Eelis KaikkonenPirtin kouluKuopio10:45.7  +1:22.3
28.223Konsta HeikkinenSalmelan kouluSotkamo10:46.5  +1:23.1
29.195Marius PitkänenNivavaaran alakouluRovaniemi10:47.6  +1:24.2
30.235Jussi KalilainenMaaselän kouluPieksämäki10:49.6  +1:26.2
31.207Onni KeinänenTorpparinmäen peruskouluHelsinki10:57.4  +1:34.0
32.221Eelis JauhoJoutsenon kouluLappeenranta10:57.8  +1:34.4
33.228Tuomas SuopajärviLemun kouluMasku11:21.0  +1:57.6
34.215Joona LoikkanenHeinävaaran KouluJoensuu11:22.6  +1:59.2
35.220Sisu SuvinenLeppäkertun kouluLeppävirta11:39.3  +2:15.9
36.198Eevert NurmelaKasakkamäen kouluLahti12:01.3  +2:37.9
37.231Jooa KantanenHatsolan kouluJuva12:03.1  +2:39.7
38.226Eero AntikainenAhonkylän kouluIlmajoki12:21.1  +2:57.7
DNS199Aaro HaapamäkiKauhajoen KoulukeskusKauhajoki
DNS211Nuutti OhtamaaAhdeNivala
DNS212Eljas ImmonenMarjalan kouluJoensuu
DNS229Leo RautioNiemenkartanon kouluReisjärvi
Sarjaluettelo