XXII Mika Myllylän kansalliset

T U L O K S E T

© Helaalan Tulos AY

Tuloste on valmis 14:01:12
Kilpailun sarjat: N08; M08; N10; M10; N12; M12; N14; M14; M16; N16; N50; N40; N18; N20; NYL; M50; M60; M18; M40; M20; MYL
Sija Nro Nimi Seura Tulos
N08 Naiset 8 vuotta 1 km V, tilanne
1. 5Eerika HokajärviViitasaaren Viesti5:05.1
2. 6Viola NisulaReisjärven Pilke6:41.4
3. 3Hilda JauhiainenReisjärven Pilke6:49.4
4. 4Iida HarmaalaHaapajärven Kiilat7:27.8
Sarjaluettelo
M08 Miehet 8 vuotta 1 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos
1. 8Taavetti TossavainenÄänekosken Huima4:41.1
2. 11Aatu JylänkiHaapaveden Urheilijat5:30.4
3. 9Luukas TiittoHaapajärven Kiilat5:32.1
4. 10Arttu JalasahoÄänekosken Huima6:30.1
Sarjaluettelo
N10 Naiset 10 vuotta 2 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos
1. 16Siru KoskelaHalsuan Toivo5:20.4
2. 14Lumi-Kukka SaaranenSki Jyväskylä5:39.4
3. 19Lilli EerikäinenReisjärven Pilke5:43.9
4. 15Selena TörmäkangasSotkamon Jymy5:48.8
5. 13Martta PekkalaHaapaveden Urheilijat5:59.4
6. 23Sandra TiittoHaapajärven Kiilat6:04.3
7. 21Ninni NybackaHaapajärven Kiilat6:24.4
8. 17Lilja NisulaReisjärven Pilke8:03.2
9. 24Josefiina Isla KuivaniemiKinnulan Kinuski Team8:32.9
DNS 18Pihla AnttilaHaapaveden Urheilijat
DNS 20
DNS 22Aada KukkolaSievin Sisu
Sarjaluettelo
M10 Miehet 10 vuotta 2 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos
1. 28Oskari PaananenPihtiputaan Tuisku5:34.9
2. 27Arttu HuhtanenYlivieskan Kuula6:14.8
3. 31Eero TaskilaHaapaveden Urheilijat6:25.7
4. 30Aatu NybackaHaapajärven Kiilat6:35.2
5. 26Aapo AholaHaapajärven Kiilat6:45.1
6. 29Aleksi LaakkonenYlivieskan Kuula8:25.9
Sarjaluettelo
N12 Naiset 12 vuotta 3 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos
1. 40Alma SyrjäKinnulan Kinuski Team9:50.2
2. 33Vilja PekkalaHaapaveden Urheilijat10:05.1
3. 35Reeta TaskilaHaapaveden Urheilijat10:17.4
4. 38Venla NisulaReisjärven Pilke10:28.1
5. 41Scarlett KopaPyhäjärven Pohti10:33.5
6. 34Laura EerikäinenReisjärven Pilke10:47.3
7. 32Emma HiironenPihtiputaan Tuisku11:58.1
8. 36Siiri PalorantaReisjärven Pilke12:24.4
DNS 37Olivia PuranenSki Jyväskylä
DNS 39Aida RajalaKalajoen Junkkarit
Sarjaluettelo
M12 Miehet 12 vuotta 3 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos
1. 48Aleksi JalasahoÄänekosken Huima9:02.9
2. 49Akseli TanninenValkeakosken Haka9:04.3
3. 51Miska HokajärviViitasaaren Viesti9:32.5
4. 45Aappo AnttilaHaapaveden Urheilijat10:10.7
5. 47Niki KuhnoKoiviston Kipinä10:24.2
6. 50Atte HuhtanenYlivieskan Kuula10:31.8
7. 43Paavo KokkoniemiHaapajärven Kiilat10:35.0
8. 44Miro KnuutilaYlivieskan Kuula10:48.5
DNS 42Juho KemppainenHyrynsalmen Isku
DNS 46Eetu AholaHaapajärven Kiilat
Sarjaluettelo
N14 Naiset 14 vuotta 3 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos
1. 55Lottaliina HolmViitasaaren Viesti8:49.7
2. 57Aino JylänkiHaapaveden Urheilijat8:50.8
3. 54Fanni HeikkiläNakkilan Vire9:09.6
4. 58Laura RönkäKiuruveden Urheilijat9:53.7
5. 56Jasmiina HuuskonenReisjärven Pilke10:23.3
6. 59Ella PaananenPihtiputaan Tuisku10:52.4
7. 53Maria TolonenKainuun Hiihtoseura11:10.4
Sarjaluettelo
M14 Miehet 14 vuotta ( 3+2) 5 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos
1. 70Kalle TossavainenÄänekosken Huima12:01.2
2. 73Konsta JuutinenPaltamon Urheilijat12:34.1
3. 65Topias VuorelaYlistaron Kilpa-Veljet12:41.8
4. 67Matias MutkaKannuksen Ura13:02.3
5. 72Kasper KuorinkiÄänekosken Huima13:02.8
6. 63Juho HyyryläinenVaalan Karhu13:14.0
7. 69Jaakko ParkkilaPudasjärven Urheilijat13:18.7
8. 64Patrik RautiainenValkeakosken Haka13:32.3
9. 75Tatu SyrjäKinnulan Kinuski Team13:33.0
10. 62Eetu JuolaOulun Hiihtoseura14:23.9
11. 71Jani TytärniemiHaapajärven Kiilat14:47.9
12. 74Ilmari KokkoniemiHaapajärven Kiilat14:54.9
13. 68Oliver TörmäkangasSotkamon Jymy14:58.5
14. 66Atte NiemiYlivieskan Kuula15:50.1
Sarjaluettelo
M16 Miehet 16 vuotta (3+5) 8 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos
1. 80Konsta SoikkeliKymin Koskenpojat22:01.4
2. 78Tuomas LaurikainenKarihaaran Visa22:15.9
3. 79Topias TörmäkangasSotkamon Jymy23:18.0
4. 77Mika KärkkäinenKortesjärven Järvi-Veikot25:00.7
Sarjaluettelo
N16 Naiset 16 vuotta 5 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos
1. 84Peppi LeppäläReisjärven Pilke14:20.3
2. 91Enni-Sofia SaariYlivieskan Kuula15:13.8
3. 94Sanni VuolletKalajoen Junkkarit15:20.7
4. 92Assi HakalaHimangan Urheilijat16:10.9
5. 87Essi ParkkilaPudasjärven Urheilijat16:14.8
6. 83Siiri JuntunenKainuun Hiihtoseura16:15.3
7. 93Siiri HeikkiläNakkilan Vire16:22.2
8. 86Riina TaskilaHaapaveden Urheilijat16:36.3
9. 88Miina KoivistoSievin Sisu16:47.1
10. 89Jenna RautialaPyhäjärven Pohti16:47.5
11. 90Anni NikuHaapaveden Urheilijat17:24.2
12. 85Julia TolonenKainuun Hiihtoseura18:32.5
Sarjaluettelo
N50 Naiset 50 vuotta 5 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos
1.147Anne HyytiäinenSaarijärven Pullistus16:40.1
2.145Sirpa PääkkönenSotkamon Jymy16:54.0
3.146Tarja ViertorinneKiuruveden Urheilijat16:55.4
DNS148Pirkko Jaakola-JuntunenKiuruveden Urheilijat
Sarjaluettelo
N40 Naiset 40 vuotta 5 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos
1.150Johanna HolmViitasaaren Viesti16:13.8
2.151Maarit KaveriYli-Iin Naseva17:34.2
Sarjaluettelo
N18 Naiset 18 vuotta 5 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos
1.166Iida VuolletKalajoen Junkkarit14:05.1
2.161Suvi KemppainenHyrynsalmen Isku14:42.1
3.165Veera SäisäIisalmen Visa14:57.8
4.162Sofia TivinenMikkelin Hiihtäjät14:58.8
5.164Elsa TorvinenYlöjärven Ryhti15:04.0
6.157Nina KärnäSonkajärven Pahka15:32.3
7.163Iiris HelanderSki Jyväskylä15:34.9
8.159Emmi HuovinenPaltamon Urheilijat15:54.9
9.160Reija AholaKarihaaran Visa15:58.4
10.156Viivi JylänkiHaapaveden Urheilijat16:39.1
11.154Noora AlataloAlavieskan Viri17:02.5
12.155Veera VähäkangasYlivieskan Kuula18:09.3
DNS158Alisa VuolletKalajoen Junkkarit
Sarjaluettelo
N20 Naiset 20 vuotta 5 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos
1.172Anne PenttiläVehkalahden Veikot14:37.2
2.170Ella HimankaKalajoen Junkkarit15:00.8
3.171Anni-Maija LaurikainenKarihaaran Visa15:50.8
4.169Aino-Maria LinnaTeam Skiers16:31.2
5.168Petra AlataloAlavieskan Viri18:22.9
Sarjaluettelo
NYL Naiset 5 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos
1.178Tiia OlkkonenHaapajärven Kiilat14:10.7
2.177Miia SäilynojaTeam Skiers14:12.2
3.179Miia KemppainenKainuun Hiihtoseura14:21.9
4.176Emmi HakomäkiJämin Jänne14:49.1
5.175Henna RautiainenHimangan Urheilijat15:19.2
DNS174Emilia PulkkinenHaapajärven Kiilat
Sarjaluettelo
M50 Miehet 50 vuotta 5 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos
1.181Jari MannalaIisalmen Visa13:27.8
2.180Ismo ParkkonenIF Åsarna13:47.1
3.182Juha JuntunenKiuruveden Urheilijat18:10.9
Sarjaluettelo
M60 Miehet 60 vuotta 5 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos
1.185Ari SvanbergLapinlahden Veto13:37.8
2.184Jarmo LautanenKyyjärven Kyky14:46.8
3.187Juhani KumpusaloNivalan Urheilijat15:41.0
4.186Jari SvanbergLapinlahden Veto16:28.3
DNS188Markku IsokoskiYlivieskan Kuula
Sarjaluettelo
M18 Miehet 18 vuotta (5+5) 10 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos
1.210Niko AnttolaKarihaaran Visa24:41.6
2.211Matias HyvönenLahden Hiihtoseura25:46.1
3.207Samppo KumpumäkiPyhäjärven Pohti26:03.7
4.205Topias KemppiEspoon Hiihtoseura26:29.2
5.206Luukas SiitonenSki Jyväskylä26:32.7
6.198Markus SaaranenSki Jyväskylä26:39.5
7.203Antti RoligSki Jyväskylä26:44.4
8.200Erno RuuskanenSiilinjärven Hiihtoseura26:46.1
9.209Jussi HyytiäinenJämsänkosken Ilves26:49.5
10.201Aaron HäggmanVörå IF26:58.9
11.195Miika YlikuljuTeam Skiers27:00.3
12.202Konsta MäntyvaaraKankaantaan Kisa27:29.4
13.199Oskari TanninenValkeakosken Haka27:38.7
14.204Iiro UusitaloValkeakosken Haka28:08.7
15.197Atte RahikkalaTaivalkosken Metsä-Veikot 8528:57.2
16.194Miro JylkkäYlivieskan Kuula29:18.9
17.196Roope LindroosSkiteam 10530:25.6
18.193Roni KinnunenPyhäjärven Pohti31:13.4
19.191Tuomas JaakonahoHaapajärven Kiilat34:41.3
DNS192Jussi Iisakki RaappanaHaapajärven Kiilat
DNS208Jaakko MattilaHimangan Urheilijat
Sarjaluettelo
M40 Miehet 40 vuotta (5+5) 10 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos
1.220Kuisma TaipaleVetelin Urheilijat25:55.9
2.218Jari HolmViitasaaren Viesti27:23.5
3.214Jari KuhnoSaarijärven Pullistus27:25.5
4.222Jari KalliokoskiVetelin Urheilijat27:51.4
5.224Jyri-Juhani HyvärinenSuonenjoen Vasama27:54.5
6.217Eero JuolaOulun Hiihtoseura28:40.9
7.216Jarmo KuorinkiÄänekosken Huima29:19.9
8.221Jussi MökkönenSievin Sisu29:40.8
9.215Marko LaineHaapajärven Kiilat32:40.3
DNS219Petteri ArovainioHaapajärven Kiilat
DNS223Timo KaveriYli-Iin Naseva
Sarjaluettelo
M20 Miehet 20 vuotta (5+5+5) 15 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos
1.243Eemil HelanderKeuruun Kisailijat37:17.2
2.241Eelis ValikainenKalajoen Junkkarit38:14.9
3.240Jarkko KukkonenKarihaaran Visa38:46.6
4.238Petteri MattilaTeuvan Rivakka40:10.1
5.230Rasmus ÄhtäväLahden Hiihtoseura40:23.3
6.235Sakari HynynenSki Jyväskylä40:54.6
7.231Santeri LeikasTeuvan Rivakka41:18.3
8.236Hannes HyytiäinenJämsänkosken Ilves41:58.0
9.233Roope-Eemeli HuttunenPyhäjärven Pohti42:03.9
10.239Aapo TaipaleVetelin Urheilijat42:53.6
11.234Elmeri VoutilainenSiilinjärven Hiihtoseura43:16.4
12.232Kalle IjäsOulun Hiihtoseura46:05.8
DNF229Mitri LerssiPyhäjärven Pohti
DNS227Aleksi SalmelaHaapajärven Kiilat
DNS228Eetu LakanenPerhon Kiri
DNS237Leevi VirkkalaSievin Sisu
DNS242Johannes VuorelaIF Minken
Sarjaluettelo
MYL Miehet (5+5+5) 15 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos
1.259Tino TiilikainenVuokatti Ski Team Kainuu36:37.0
2.261Tero SimiläPosion Pyrintö37:25.9
3.260Arsi RuuskanenSiilinjärven Hiihtoseura37:27.2
4.249Risto UusivirtaHaapajärven Kiilat37:38.3
5.258Anssi KoirikiviHaapajärven Kiilat37:41.5
6.257Elmeri ToivanenKouvolan Hiihtoseura37:47.4
7.256Juuso TossavainenKuusamon Erä-Veikot38:13.0
8.250Riku OllikainenSiilinjärven Hiihtoseura40:00.7
9.254Lauri PeltoniemiSaloisten Reipas40:30.7
10.248Esa-Pekka MustolaYlivieskan Kuula40:38.5
11.253Tuomas RantoTeam Skiers41:52.6
12.247Aapo ViippolaOulun Hiihtoseura41:58.4
13.246Mikko PeltokangasToholammin Urheilijat42:37.3
14.252Elias ValikainenKalajoen Junkkarit42:54.0
DNF251Veeti NissinenPuolangan Ryhti
DNF255Samuli SchroderusOulun Hiihtoseura
DNS262Juho MikkonenVuokatti Ski Team Kainuu
Sarjaluettelo