K-P Cup ja pm pitkät matkat Reisjärvi

T U L O K S E T

© Helaalan Tulos AY

Tuloste on valmis 13:18:15
Kilpailun sarjat: N10; M10; N12; M12; N13; M13; N14; M14; N16; M15; M16; M65; M60; N45; N18; NYL; M50; MYL; M18; M20; M35; M40
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
N10Naiset 10 vuotta 3 km V, tilanne
1. 5Lilli EerikäinenReisjärven Pilke10:50.5
2. 9Eeda PietiläKokkolan Veikot11:42.5   52.0
3. 4Iida Vilma Emilia Koski-VähäläYlivieskan Kuula12:25.4   1:34.9
4. 8Ansa KanalaHalsuan Toivo12:45.6   1:55.1
5. 3Aada LakanenKokkolan Veikot13:07.3   2:16.8
6. 6Iida HarmaalaHaapajärven Kiilat14:06.3   3:15.8
7. 12Netta SärkinenKinnulan Kinuski Team14:15.8   3:25.3
8. 10Enna PehkonenKinnulan Kinuski Team14:34.9   3:44.4
9. 11Elsa PaavolaKaustisen Pohjan-Veikot14:42.6   3:52.1
10. 7Aada PesolaKaustisen Pohjan-Veikot15:17.5   4:27.0
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
M10Miehet 10 vuotta 3 km V, tilanne
1. 15Atte KähtäväKalajoen Junkkarit10:57.4
2. 18Eemeli AarnioHimangan Urheilijat11:32.0   34.6
3. 17Oliver RahjaKalajoen Junkkarit12:02.4   1:05.0
4. 16Aukusti HannulaAlavieskan Viri12:09.8   1:12.4
5. 19Luukas TiittoHaapajärven Kiilat12:18.4   1:21.0
6. 21Eino KyöstiHimangan Urheilijat12:32.4   1:35.0
7. 22Peetu PuputtiKinnulan Kinuski Team13:20.1   2:22.7
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
N12Naiset 12 vuotta 4 km V, tilanne
1. 29Emma ParkkilaReisjärven Pilke12:28.4
2. 32Scarlett KopaPyhäjärven Pohti12:38.9   10.5
3. 38Venla NisulaReisjärven Pilke13:05.5   37.1
4. 41Liina-Maija HietalaKaustisen Pohjan-Veikot13:13.4   45.0
5. 39Siru KoskelaHalsuan Toivo13:25.8   57.4
6. 25Mona VertanenKokkolan Veikot13:39.0   1:10.6
7. 34Alina LidsleKokkolan Veikot14:06.2   1:37.8
8. 37Ronja AarnioHimangan Urheilijat14:08.3   1:39.9
9. 27Jemina EskolaKannuksen Ura14:22.4   1:54.0
10. 26Mette KanalaHalsuan Toivo14:37.1   2:08.7
11. 33Iida PaavolaKaustisen Pohjan-Veikot14:51.1   2:22.7
12. 30Sanni SuomuKokkolan Veikot14:53.1   2:24.7
13. 28Ella PesolaKaustisen Pohjan-Veikot14:54.7   2:26.3
14. 35Siiri PalorantaReisjärven Pilke15:02.7   2:34.3
15. 42Sandra TiittoHaapajärven Kiilat15:05.5   2:37.1
16. 40Lyyli NiinikoskiKokkolan Veikot15:12.3   2:43.9
17. 31Ninni NybackaHaapajärven Kiilat16:56.5   4:28.1
18. 36Saana PuputtiKinnulan Kinuski Team18:29.5   6:01.1
19. 24Josefiina KuivaniemiKinnulan Kinuski Team22:07.2   9:38.8
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
M12Miehet 12 vuotta 4 km V, tilanne
1. 48Oliver LastikkaKannuksen Ura12:27.2
2. 50Paavo KokkoniemiHaapajärven Kiilat12:29.0   1.8
3. 45Ukko JärviluomaNivalan Urheilijat12:35.0   7.8
4. 47Leo RautioNivalan Urheilijat13:17.1   49.9
5. 49Jaakko VuotilaHimangan Urheilijat13:25.1   57.9
6. 52Nooa MikkolaVetelin Urheilijat13:37.2   1:10.0
7. 51Pessi HeiskanenNivalan Urheilijat14:18.4   1:51.2
8. 46Miska MäkinenKinnulan Kinuski Team16:02.6   3:35.4
9. 53Aatu NybackaHaapajärven Kiilat16:23.8   3:56.6
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
N13Naiset 13 vuotta 5 km V, tilanne
1. 57Laura AhoReisjärven Pilke16:56.9
2. 61Alma SyrjäKinnulan Kinuski Team18:14.2   1:17.3
3. 59Klaara KivistöKalajoen Junkkarit19:20.4   2:23.5
4. 60Tessa HerronenKokkolan Veikot19:42.4   2:45.5
5. 58Mette KleemolaKokkolan Veikot20:34.7   3:37.8
6. 56Iina KiiskiläKokkolan Veikot21:37.9   4:41.0
7. 63Laura EerikäinenReisjärven Pilke21:46.5   4:49.6
8. 62Meeri RautaojaKokkolan Veikot23:17.4   6:20.5
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
M13Miehet 13 vuotta 8 km V, tilanne
1. 66Onni HeiskanenNivalan Urheilijat28:13.7
2. 65Eetu AholaHaapajärven Kiilat30:30.3   2:16.6
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
N14Naiset 14 vuotta 8 km V, tilanne
1. 70Alma JunnikkalaKalajoen Junkkarit26:43.4
2. 69Lotta JärvinenKokkolan Veikot27:01.8   18.4
3. 72Iiris SavelainenHaapajärven Kiilat27:35.9   52.5
4. 68Lotta OjaKalajoen Junkkarit28:45.2   2:01.8
DNS 71Anna HeikkiläKokkolan Veikot
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
M14Miehet 14 vuotta 10 km V, tilanne
1. 76Santeri KallioKokkolan Veikot35:04.3
2. 75Jani TytärniemiHaapajärven Kiilat36:33.1   1:28.8
3. 74Elmeri HietalaKaustisen Pohjan-Veikot37:17.0   2:12.7
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
N16Naiset 16 vuotta 10 km V, tilanne
1. 81Peppi LeppäläReisjärven Pilke30:27.4
2. 82Sanni VuolletKalajoen Junkkarit33:00.6   2:33.2
3. 84Assi HakalaHimangan Urheilijat34:38.8   4:11.4
4. 86Katriina VuolletKalajoen Junkkarit34:53.7   4:26.3
5. 83Sara KukkolaSievin Sisu35:12.9   4:45.5
6. 85Miina KoivistoSievin Sisu35:19.4   4:52.0
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
M15Miehet 15 vuotta 15 km V, tilanne
1. 89Oscar RahjaKalajoen Junkkarit47:45.4
2. 90Tatu SyrjäKinnulan Kinuski Team48:34.0   48.6
3. 91Tuukka TörnvallKalajoen Junkkarit49:07.6   1:22.2
4. 92Juho PorvariKokkolan Veikot53:24.8   5:39.4
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
M16Miehet 16 vuotta 15 km V, tilanne
1. 96Valtteri LeskeläHaapajärven Kiilat44:45.8
2. 99Anton HannulaAlavieskan Viri45:34.9   49.1
3. 95Kalle HimankaKalajoen Junkkarit46:22.4   1:36.6
4.100Aapo HeiskanenNivalan Urheilijat48:42.9   3:57.1
5. 97Rasmus HuhtamäkiPietarsaaren Hiihtäjät49:10.6   4:24.8
DNS 98Oliver DalhemKokkolan Veikot
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
M65Miehet 65 vuotta 10 km V, tilanne
1.111Mikko KinnunenVetelin Urheilijat33:07.7
2.112Juhani JämsäToholammin Urheilijat34:11.3   1:03.6
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
M60Miehet 60 vuotta 10 km V, tilanne
1.114Juhani KumpusaloNivalan Urheilijat32:13.4
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
N45Naiset 45 vuotta 10 km V, tilanne
1.119Marika Suni-KähtäväKalajoen Junkkarit35:16.5
2.118Piia LeppäläReisjärven Pilke37:03.0   1:46.5
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
N18Naiset 18 vuotta 15 km V, tilanne
1.124Enni-Sofia SaariYlivieskan Kuula51:10.0
2.123Jenni KukkolaSievin Sisu53:34.9   2:24.9
3.125Viivi SyrjäKinnulan Kinuski Team54:33.9   3:23.9
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
NYLNaiset 15 km V, tilanne
1.135Miia SäilynojaTeam Skiers45:27.5
2.133Roosa JuuskaTeam Skiers46:41.6   1:14.1
3.134Saana UkkonenTeam Skiers47:03.6   1:36.1
4.132Henna RautiainenHimangan Urheilijat50:24.9   4:57.4
5.131Johanna NiskakoskiTeam Skiers52:25.5   6:58.0
6.130Katriina AuttiTeam Skiers55:54.6   10:27.1
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
M50Miehet 50 vuotta 15 km V, tilanne
1.139Jari NiskakoskiReisjärven Pilke54:36.1
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
MYLMiehet 30 km V, tilanne
1.143Tuomas RantoTeam Skiers1:30:01.1
2.144Jarkko ReijonenYlivieskan Kuula1:31:05.0   1:03.9
3.141Matias VälikangasToholammin Urheilijat1:37:49.3   7:48.2
DNF142Tuure PesolaPohti SkiTeam
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
M18Miehet 18 vuotta 20 km V, tilanne
1.148Jirka OjaKalajoen Junkkarit56:07.9
2.149Antti HarjuhaahtoTeam Skiers1:00:53.1   4:45.2
3.146Jimi LeppäläYlivieskan Kuula1:03:27.6   7:19.7
4.147Atte TaipaleVetelin Urheilijat1:03:48.8   7:40.9
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
M20Miehet 20 vuotta 20 km V, tilanne
1.151Jussi-Matti RahjaKalajoen Junkkarit1:01:29.2
2.152Eetu LakanenPerhon Kiri1:06:24.2   4:55.0
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
M35Miehet 35 vuotta 20 km V, tilanne
1.155Mikko PeltokangasToholammin Urheilijat59:57.3
2.154Timo PikkarainenKokkolan Veikot1:00:28.1   30.8
Sarjaluettelo
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
M40Miehet 40 vuotta 20 km V, tilanne
1.158Matti LaitalaKalajoen Junkkarit58:31.7
2.157Jussi MökkönenYlivieskan Kuula58:56.8   25.1
3.159Petteri ArovainioHaapajärven Kiilat1:00:02.9   1:31.2
4.160Pekka PerkkiöReisjärven Pilke1:06:13.1   7:41.4
Sarjaluettelo