Kans. Nivalan Urheilijoiden Hiihdot 15.2

T U L O K S E T

© Helaalan Tulos AY

Välituloste 13:18:40 Sarja on kesken, puuttuu 1
Kilpailun sarjat: N10; M10; N12; M12; N14; M14; N16; N18; N20; N45; M65; M55; M45; M16; N35; NYL; M18; M35; M20; MYL
Sija Nro Nimi Seura Tulos
N10 Naiset 10 vuotta 2 km V, tilanne
1. 10Siru KoskelaHalsuan Toivo6:47.8
2. 15Emilia SiponenKiuruveden Urheilijat7:09.2
3. 8Martta PekkalaHaapaveden Urheilijat7:26.8
4. 3Aino MyllyläKiuruveden Urheilijat7:27.5
5. 14Lilli EerikäinenReisjärven Pilke7:29.1
6. 12Anna SiponenKiuruveden Urheilijat7:30.1
7. 9Sandra TiittoHaapajärven Kiilat7:44.8
8. 4Daniela GrankullIK Falken7:54.5
9. 6Pihla AnttilaHaapaveden Urheilijat7:57.5
10. 17Eedith TörmänenHaapaveden Urheilijat8:12.2
11. 13Kielo KäräjäojaHaapaveden Urheilijat8:15.0
12. 5Ninni NybackaHaapajärven Kiilat8:34.5
13. 16Aada KukkolaSievin Sisu9:10.5
14. 7Lilja NisulaReisjärven Pilke9:55.1
Sarjaluettelo
M10 Miehet 10 vuotta 2 km V, tilanne
1. 25Atte RautakoskiKalajoen Junkkarit7:34.4
2. 21Arttu HuhtanenYlivieskan Kuula7:55.5
2. 23Oliver RahjaKalajoen Junkkarit7:55.5
4. 26Aatu NybackaHaapajärven Kiilat8:26.4
5. 22Veikko KahelinViitasaaren Viesti8:28.4
6. 20Eino KyöstiHimangan Urheilijat8:32.5
7. 24Aleksi LaakkonenYlivieskan Kuula10:09.4
Sarjaluettelo
N12 Naiset 12 vuotta 3 km V, tilanne
1. 35Laura AhoReisjärven Pilke8:17.8
2. 30Vilja PekkalaHaapaveden Urheilijat8:51.6
3. 31Aida RajalaKalajoen Junkkarit9:01.6
4. 32Alma SyrjäKinnulan Kinuski Team9:11.6
5. 37Venla NisulaReisjärven Pilke9:22.8
6. 29Ruuth TörmänenHaapaveden Urheilijat9:23.6
7. 36Laura EerikäinenReisjärven Pilke9:41.8
8. 33Mette KleemolaKokkolan Veikot10:34.8
9. 38Inka KuningasKeiteleen Nuju11:30.8
Sarjaluettelo
M12 Miehet 12 vuotta 3 km V, tilanne
1. 50Niilo KouvalainenKiuruveden Urheilijat8:01.2
2. 40Joona SoininenEspoon Hiihtoseura8:02.8
3. 47Miska HokajärviViitasaaren Viesti8:59.7
4. 43Atte HuhtanenYlivieskan Kuula9:11.8
5. 48Oliver LastikkaKannuksen Ura9:18.2
6. 41Onni HeiskanenNivalan Urheilijat9:18.8
7. 46Miro KnuutilaYlivieskan Kuula9:35.3
8. 45Aappo AnttilaHaapaveden Urheilijat9:41.4
9. 51Eero KivirintaNivalan Urheilijat9:57.1
10. 42Vilho KäräjäojaHaapaveden Urheilijat10:30.1
11. 49Sebastian GrankullIK Falken10:37.6
Sarjaluettelo
N14 Naiset 14 vuotta 3 km V, tilanne
1. 58Signe JakobssonNorrvalla Ski Team8:05.3
2. 56Meea HaikaraReisjärven Pilke8:18.6
3. 60Maija VuoriNakkilan Vire8:27.8
4. 61Aino JylänkiHaapaveden Urheilijat8:34.9
5. 53Saaga SassiIin Urheilijat8:59.2
6. 54Lotta OjaKalajoen Junkkarit9:03.1
7. 59Iina RantakangasToholammin Urheilijat10:55.3
Sarjaluettelo
M14 Miehet 14 vuotta 5 km V, tilanne
1. 67Oscar RahjaKalajoen Junkkarit14:50.7
2. 69Tatu SyrjäKinnulan Kinuski Team15:13.9
3. 68Tuukka TörnvallKalajoen Junkkarit15:18.5
4. 71Jaakko ParkkilaPudasjärven Urheilijat15:33.2
5. 74Patrik RautiainenValkeakosken Haka15:34.2
6. 75Kasper KuorinkiÄänekosken Huima15:37.3
7. 73Juho HyyryläinenVaalan Karhu15:46.0
8. 72Aatu PaasoSievin Sisu16:42.6
9. 66Arttu MäntyläHaapaveden Urheilijat17:42.1
10. 65Jani TytärniemiHaapajärven Kiilat18:27.7
11. 70Henri JunkkilaKokkolan Veikot19:27.5
Sarjaluettelo
N16 Naiset 16 vuotta 5 km V, tilanne
1. 81Enni-Sofia SaariYlivieskan Kuula14:55.1
2. 85Heini VuoriNakkilan Vire15:38.5
3. 83Siiri JuntunenKainuun Hiihtoseura15:46.6
4. 80Katriina VuolletOulun Hiihtoseura15:48.6
5. 90Essi ParkkilaPudasjärven Urheilijat16:11.5
6. 79Assi HakalaHimangan Urheilijat16:18.7
7. 82Jenna RautialaPyhäjärven Pohti16:41.2
8. 86Sara KukkolaSievin Sisu16:50.9
9. 78Miina KoivistoSievin Sisu17:06.7
10. 88Iida RautioNivalan Urheilijat17:29.1
11. 84Alissa OjaHimangan Urheilijat17:35.6
12. 89Anni NikuHaapaveden Urheilijat18:19.2
Sarjaluettelo
N18 Naiset 18 vuotta 5 km V, tilanne
1. 96Noora AlataloAlavieskan Viri17:02.7
2. 93Salla TyyskäOulaisten Huima17:09.7
3. 94Helmi KukkonenOulun Hiihtoseura17:12.6
4. 97Viivi SyrjäKinnulan Kinuski Team17:14.7
5. 95Veera VähäkangasYlivieskan Kuula17:29.8
Sarjaluettelo
N20 Naiset 20 vuotta 5 km V, tilanne
1. 99Petra AlataloAlavieskan Viri19:12.3
Sarjaluettelo
N45 Naiset 45 vuotta 5 km V, tilanne
1.101Johanna HolmViitasaaren Viesti16:26.2
Sarjaluettelo
M65 Miehet 65 vuotta 5 km V, tilanne
1.106Aito PennanenKiuruveden Urheilijat15:32.3
2.104Martti TenhunenKiuruveden Urheilijat16:26.9
3.103Kauno MourujärviKuopion Hiihtäjät18:11.4
4.105Erkki KumpulaOulun Hiihtoseura18:51.6
Sarjaluettelo
M55 Miehet 55 vuotta 5 km V, tilanne
1.110Jukka PuustinenKainuun Hiihtoseura13:25.5
2.112Stefan StorvallIF Åsarna13:51.9
3.114Ari SvanbergLapinlahden Veto13:56.9
4.113Timo HämäläinenKainuun Hiihtoseura14:42.3
Sarjaluettelo
M45 Miehet 45 vuotta 5 km V, tilanne
1.119Ismo ParkkonenIF Åsarna13:54.2
2.118Kari KokkoUtajärven Urheilijat14:15.1
3.117Jari MäntyläHaapaveden Urheilijat14:28.4
4.116Simo TörnvallKalajoen Junkkarit14:46.6
Sarjaluettelo
M16 Miehet 16 vuotta (5+3) 8 km V, tilanne
1.125Jirka OjaKalajoen Junkkarit21:15.4
2.128Niko SäilyAlavieskan Viri22:14.1
3.127Valtteri LeskeläHaapajärven Kiilat22:23.3
4.129Kaapo PaasoSievin Sisu23:04.8
5.130Antti HuttunenAlavieskan Viri23:10.5
6.122Aapo HeiskanenNivalan Urheilijat24:02.4
7.123Ville NieminenHaapaveden Urheilijat24:06.8
8.121Roope SassiIin Urheilijat25:07.0
9.124Oliver DalhemKokkolan Veikot28:37.3
10.126Jere PerttuOulaisten Taru29:03.6
Sarjaluettelo
N35 Naiset 35 vuotta (5+5) 10 km V, tilanne
1.133Lotta TuominenSeinäjoen Hiihtoseura32:33.8
2.132Terhi MäkiKiuruveden Urheilijat34:46.8
Sarjaluettelo
NYL Naiset (5+5) 10 km V, tilanne
1.149Sini AlusniemiIkaalisten Urheilijat27:09.5
2.147Heini HokkanenKainuun Hiihtoseura27:24.1
3.144Eevakaisa LoukusaSiilinjärven Hiihtoseura28:55.4
4.146Miia SäilynojaTeam Skiers29:41.5
5.141Heidi LindforsVaasan Hiihtäjät30:00.1
6.138Elina MäkitaloHimangan Urheilijat30:01.0
7.143Jennie LindvallIF Åsarna30:05.2
8.145Titta KuorelahtiÄänekosken Huima30:31.7
9.148Miia KemppainenKainuun Hiihtoseura31:27.4
10.139Eeva NurmiLempäälän Kisa31:37.2
11.140Henna RautiainenHimangan Urheilijat33:25.6
12.136Johanna NiskakoskiTeam Skiers34:46.2
Sarjaluettelo
M18 Miehet 18 vuotta (5+5) 10 km V, tilanne
1.151Jussi Iisakki RaappanaHaapajärven Kiilat32:50.1
Sarjaluettelo
M35 Miehet 35 vuotta (5+5) 10 km V, tilanne
1.156Kuisma TaipaleVetelin Urheilijat26:02.6
2.161Jari KuhnoSaarijärven Pullistus27:17.6
3.164Jari KalliokoskiVetelin Urheilijat27:20.8
4.163Jani TuovilaSievin Sisu27:47.9
5.165Arto PaunaOulaisten Huima27:59.2
6.159Jari HolmViitasaaren Viesti28:04.9
7.158Juho KämäräinenOulun Hiihtoseura28:48.2
8.154Viljo JuntunenRistijärven Pyry28:56.0
9.157Markku SiponenKiuruveden Urheilijat29:06.1
10.162Jyri-Juhani HyvärinenSuonenjoen Vasama29:12.3
11.160Jarmo KuorinkiÄänekosken Huima29:13.1
12.155Timo PikkarainenKokkolan Veikot29:37.3
13.166Juhani TimmerbackaOulun Hiihtoseura30:38.5
Sarjaluettelo
M20 Miehet 20 vuotta (5+5+5) 15 km V, tilanne
1.169Ravinder KohtaniemiYkspihlajan Reima46:11.6
2.168Roni EtelämäkiToholammin Urheilijat49:51.3
Sarjaluettelo
MYL Miehet (5+5+5) 15 km V, tilanne
1.184Juho MikkonenVuokatti Ski Team Kainuu37:00.8
2.181Tino TiilikainenVuokatti Ski Team Kainuu37:36.1
3.183Timo MantereIlmajoen Kisailijat38:02.2
4.180Topi KuorelahtiVuokatti Ski Team Kainuu38:08.1
5.182Sami LähdemäkiSaarijärven Pullistus38:31.7
6.176Eric StorvallIF Åsarna39:12.4
7.178Iiro-Mikko HarjuPohti Skiteam40:41.0
8.175Pekka KarppanenSaarijärven Pullistus41:57.8
9.173Jouni KomuHaapajärven Kiilat44:39.2
10.172Veikka HeinonenKokkolan Veikot52:26.9
Sarjaluettelo