Nivalan Urheilijoiden Hiihdot 27.2.2021

T U L O K S E T

© Helaalan Tulos AY

Tuloste on valmis 13:15:29

Kilpailun sarjat: N10; M10; N12; M12; N14; M14; N16; N18; N20; N45; M65; M55; M45
; M16; N35; NYL; M18; M35; M20; MYL

N10Naiset 10 vuotta 2 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 11Lilli EerikäinenReisjärven Pilke8:22.6
2. 3Emilia SiponenKiuruveden Urheilijat8:31.0  +8.4
3. 7Anna SiponenKiuruveden Urheilijat8:46.3  +23.7
4. 5Aino MyllyläKiuruveden Urheilijat8:50.3  +27.7
5. 9Iida Koski-VähäläYlivieskan Kuula8:53.8  +31.2
6. 10Eedith TörmänenHaapaveden Urheilijat9:02.9  +40.3
7. 4Ansa KanalaHalsuan Toivo9:03.6  +41.0
8. 8Eerika HokajärviViitasaaren Viesti9:22.8  +1:00.2
9. 6Iida HarmaalaHaapajärven Kiilat11:00.8  +2:38.2
Sarjaluettelo
M10Miehet 10 vuotta 2 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 19Topias KarjaluotoSki Jyväskylä8:04.7
2. 16Atte KähtäväKalajoen Junkkarit8:21.9  +17.2
3. 15Niko NiemiYlivieskan Kuula8:36.0  +31.3
4. 14Emil KähtäväKalajoen Junkkarit9:03.6  +58.9
5. 17Aukusti HannulaAlavieskan Viri9:26.1  +1:21.4
6. 18Lenni RiuttaHärmänseudun Hiihtäjät9:41.0  +1:36.3
Sarjaluettelo
N12Naiset 12 vuotta 3 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 32Ida HänninenSki Jyväskylä8:44.7
2. 34Emma ParkkilaReisjärven Pilke9:33.8  +49.1
3. 30Scarlett KopaPyhäjärven Pohti10:08.9  +1:24.2
4. 26Viivi FageruddIF Brahe10:11.8  +1:27.1
5. 28Liina-Maija HietalaKaustisen Pohjan-Veikot10:21.2  +1:36.5
6. 23Ruuth TörmänenHaapaveden Urheilijat10:27.3  +1:42.6
7. 31Ruusa VäisänenRistijärven Pyry10:28.8  +1:44.1
8. 37Reeta TaskilaHaapaveden Urheilijat10:32.3  +1:47.6
9. 36Pihla JaaranenKiuruveden Urheilijat11:03.8  +2:19.1
10. 27Martta PekkalaHaapaveden Urheilijat11:09.1  +2:24.4
11. 35Mette KanalaHalsuan Toivo11:17.5  +2:32.8
12. 38Lyyli NiinikoskiKokkolan Veikot11:21.8  +2:37.1
13. 29Sanni SuomuKokkolan Veikot11:55.3  +3:10.6
14. 24Sandra TiittoHaapajärven Kiilat12:00.4  +3:15.7
15. 25Pihla AnttilaHaapaveden Urheilijat12:55.6  +4:10.9
16. 33Ninni NybackaHaapajärven Kiilat13:07.8  +4:23.1
Sarjaluettelo
M12Miehet 12 vuotta 3 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 44Konsta KalliomäkiKauhajoen Karhu9:15.4
2. 43Miska HokajärviViitasaaren Viesti9:39.2  +23.8
3. 46Arvi RiuttaHärmänseudun Hiihtäjät9:48.9  +33.5
4. 41Paavo KokkoniemiHaapajärven Kiilat9:52.3  +36.9
5. 42Leo RautioNivalan Urheilijat10:05.1  +49.7
6. 49Lukas KarjaluotoSki Jyväskylä10:15.8  +1:00.4
7. 45Ukko JärviluomaNivalan Urheilijat10:22.5  +1:07.1
8. 48Pessi HeiskanenNivalan Urheilijat11:08.9  +1:53.5
9. 50Aatu NybackaHaapajärven Kiilat13:27.5  +4:12.1
DNS 47Jussi NiemeläKauhajoen Karhu
Sarjaluettelo
N14Naiset 14 vuotta 3 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 60Anni RohilaRasti-Lukko8:29.7
2. 59Hanni KoskiKangasalan Kisa8:40.9  +11.2
3. 55Aino AarnioKangasalan Kisa8:48.6  +18.9
4. 54Alma JunnikkalaKalajoen Junkkarit9:06.0  +36.3
5. 56Lotta OjaKalajoen Junkkarit9:24.7  +55.0
6. 53Alisa KiiskiBorgå Akilles9:50.3  +1:20.6
7. 57Vilja PekkalaHaapaveden Urheilijat10:03.9  +1:34.2
DNS 58Iina RantakangasToholammin Urheilijat
DNS 61Lotta JärvinenKokkolan Veikot
Sarjaluettelo
M14Miehet 14 vuotta 5 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 73Topias VuorelaIF Minken14:10.7
2. 76Niilo KouvalainenKiuruveden Urheilijat15:05.6  +54.9
3. 66Konsta JuutinenPaltamon Urheilijat15:27.9  +1:17.2
4. 77Iiro SäisäIisalmen Visa15:30.1  +1:19.4
5. 71Aatu PaasoSievin Sisu15:31.2  +1:20.5
6. 65Aleksi JalasahoÄänekosken Huima15:33.9  +1:23.2
7. 67Miro AuvinenIF Brahe16:01.9  +1:51.2
8. 69Arttu RitvanenKiuruveden Urheilijat16:10.9  +2:00.2
9. 72Otto NiemeläKauhajoen Karhu16:33.9  +2:23.2
10. 74Onni HeiskanenNivalan Urheilijat17:12.6  +3:01.9
11. 75Jani TytärniemiHaapajärven Kiilat17:38.5  +3:27.8
12. 79Atte NiemiYlivieskan Kuula17:46.8  +3:36.1
13. 70Aappo AnttilaHaapaveden Urheilijat19:32.8  +5:22.1
DNS 68Samu KemppainenSotkamon Jymy
DNS 78Lauri PeuraKauhajoen Karhu
Sarjaluettelo
N16Naiset 16 vuotta 5 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 89Peppi LeppäläReisjärven Pilke14:42.9
2. 88Signe JakobssonNorrvalla Ski Team15:32.6  +49.7
3. 85Ada AarnioKangasalan Kisa15:57.7  +1:14.8
4. 83Miina KoivistoSievin Sisu16:42.8  +1:59.9
5. 86Meea HaikaraReisjärven Pilke17:32.8  +2:49.9
6. 82Neea KemppainenRistijärven Pyry17:39.7  +2:56.8
7. 84Alissa OjaHimangan Urheilijat17:45.8  +3:02.9
8. 87Jenna RautialaPyhäjärven Pohti18:27.9  +3:45.0
Sarjaluettelo
N18Naiset 18 vuotta 5 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 94Siiri RasimusSki Jyväskylä15:58.4
2. 93Noora AlataloAlavieskan Viri16:52.0  +53.6
3. 92Siiri PeuraKauhajoen Karhu17:36.1  +1:37.7
Sarjaluettelo
N20Naiset 20 vuotta 5 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 96Hilla LehtolaSaloisten Reipas18:55.8
Sarjaluettelo
N45Naiset 45 vuotta 5 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 99Marika Suni-KähtäväKalajoen Junkkarit17:10.5
2. 98Tuula RasimusSki Jyväskylä17:17.8  +7.3
Sarjaluettelo
M65Miehet 65 vuotta 5 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1.105Kai LappalainenPyhäjärven Pohti15:36.4
2.104Pauli HalonenSäyneisen Salpa16:22.2  +45.8
3.102Aito PennanenKiuruveden Urheilijat16:24.1  +47.7
4.106Eero MykkänenLapinlahden Veto16:28.1  +51.7
5.103Eero VäisänenKuhmon Kiva16:53.2  +1:16.8
Sarjaluettelo
M55Miehet 55 vuotta 5 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1.107Jorma KuronenKainuun Hiihtoseura15:04.8
2.108Matti LehtinenHimangan Roima15:45.4  +40.6
Sarjaluettelo
M45Miehet 45 vuotta 5 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1.115Tommi HyttinenSaloisten Salama14:07.6
2.116Petri PieviläinenRistijärven Pyry14:11.0  +3.4
3.112Vesa MoilanenYlivieskan Kuula14:40.7  +33.1
4.113Teuvo KuuselaKeminsuun Kisa15:02.0  +54.4
5.111Ari SäisäVieremän Koitto15:21.2  +1:13.6
6.114Jouko HeleniusPulkkilan Ponsi18:00.2  +3:52.6
DNS117Riku LehtoVimpelin Hiihtoseura
Sarjaluettelo
M16Miehet 16 vuotta 8 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura 5 km (Sij.) Tulos Ero
1.127Oscar RahjaKalajoen Junkkarit14:34.0 (1.)22:56.2
2.122Kaapo PaasoSievin Sisu14:40.8 (2.)23:08.6  +12.4
3.126Anton HannulaAlavieskan Viri14:41.4 (3.)23:11.9  +15.7
4.128Olli KouvalainenKiuruveden Urheilijat14:53.6 (4.)23:30.9  +34.7
5.124Aapo HeiskanenNivalan Urheilijat14:57.5 (5.)23:38.4  +42.2
6.123Tuukka TörnvallKalajoen Junkkarit15:04.4 (6.)23:51.5  +55.3
7.120Anssi MustonenKoiviston Kipinä15:11.6 (8.)23:53.3  +57.1
8.125Ville NieminenHaapaveden Urheilijat15:08.7 (7.)23:56.6  +1:00.4
DNS121Kouta HeiskanenIisalmen Visa
Sarjaluettelo
N35Naiset 35 vuotta 10 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura 5 km (Sij.) Tulos Ero
1.130Katri MunukkaSki Jyväskylä16:20.9 (1.)33:21.7
Sarjaluettelo
NYLNaiset 10 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura 5 km (Sij.) Tulos Ero
1.140Heli HeiskanenTeam Skiers14:34.7 (1.)29:39.9
2.141Andrea JulinIF Minken14:40.1 (2.)29:42.6  +2.7
3.142Tiia HuuskonenViitasaaren Viesti14:49.7 (3.)30:08.9  +29.0
4.134Suvi KarjaluotoOulun Kilpa-Veljet15:08.8 (4.)30:45.1  +1:05.2
5.139Miia SäilynojaTeam Skiers15:14.4 (5.)31:01.7  +1:21.8
6.138Roosa JuuskaTeam Skiers15:44.2 (7.)31:39.3  +1:59.4
7.137Anni HuuhaTampereen Pyrintö15:37.8 (6.)31:53.3  +2:13.4
8.135Johanna NiskakoskiTeam Skiers16:50.2 (8.)34:15.6  +4:35.7
9.136Henna RautiainenHimangan Urheilijat16:56.9 (9.)34:45.6  +5:05.7
Sarjaluettelo
M18Miehet 18 vuotta 10 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura 5 km (Sij.) Tulos Ero
1.146Lauri PulkkinenSki Jyväskylä14:55.0 (1.)30:19.6
2.145Jimi LeppäläYlivieskan Kuula15:04.3 (2.)30:40.2  +20.6
Sarjaluettelo
M35Miehet 35 vuotta 10 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura 5 km (Sij.) Tulos Ero
1.155Esa MursuPosion Pyrintö13:45.2 (2.)27:37.2
2.158Marko TörmänenOulun Kilpa-Veljet13:36.0 (1.)27:48.8  +11.6
3.151Heikki KarjaluotoOulun Kilpa-Veljet14:04.1 (3.)28:24.6  +47.4
4.154Hannu PaasoSievin Sisu14:07.4 (4.)29:00.4  +1:23.2
5.149Jani OravamäkiOulun Kilpa-Veljet14:13.1 (5.)29:11.2  +1:34.0
6.150Pasi AuvinenIF Brahe14:19.6 (6.)29:27.6  +1:50.4
7.153Markku SiponenKiuruveden Urheilijat14:31.5 (8.)29:28.6  +1:51.4
8.157Roni KnuutilaYlivieskan Kuula14:29.1 (7.)29:51.0  +2:13.8
9.152Jussi MökkönenYlivieskan Kuula14:42.9 (9.)30:26.8  +2:49.6
10.156Pertti PulkkinenSki Jyväskylä14:58.8 (10.)30:48.6  +3:11.4
Sarjaluettelo
M20Miehet 20 vuotta 15 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura 5 km (Sij.) 10 km (Sij.) Tulos Ero
1.161Santeri MäkeläHimangan Urheilijat14:45.3 (1.)29:57.1 (1.)45:22.6
2.162Jussi-Matti RahjaKalajoen Junkkarit15:00.0 (2.)30:49.5 (2.)46:42.0  +1:19.4
Sarjaluettelo
MYLMiehet 15 km P, tilanne
Sija Nro Nimi Seura 5 km (Sij.) 10 km (Sij.) Tulos Ero
1.177Miikka KinnunenPohti SkiTeam12:40.6 (1.)25:54.6 (1.)39:07.9
2.174Henri JelonenJämsänkosken Ilves12:56.0 (4.)26:14.7 (2.)39:47.0  +39.1
3.178Topi KuorelahtiVuokatti Ski Team Kainuu12:54.5 (3.)26:27.0 (3.)40:05.2  +57.3
4.175Tero SimiläPosion Pyrintö12:54.3 (2.)26:30.0 (4.)40:12.5  +1:04.6
5.176Eelis ValikainenKalajoen Junkkarit13:06.3 (5.)26:58.6 (5.)41:12.0  +2:04.1
6.173Eero VuolletPosion Pyrintö13:23.3 (6.)27:30.3 (6.)41:49.6  +2:41.7
7.172Pekka KarppanenSaarijärven Pullistus13:31.0 (7.)27:56.4 (7.)42:35.3  +3:27.4
8.171Toni HuuskonenViitasaaren Viesti14:05.3 (8.)28:43.9 (8.)43:51.8  +4:43.9
9.169Janne UusitaloPihtiputaan Tuisku14:09.1 (10.)29:07.5 (9.)44:21.7  +5:13.8
10.170Tuomas RantoTeam Skiers14:22.6 (11.)29:12.9 (10.)44:22.0  +5:14.1
11.167Veeti NissinenPuolangan Ryhti16:04.7 (12.)33:11.1 (11.)50:20.2  +11:12.3
12.166Veikka HeinonenKokkolan Veikot16:33.5 (13.)34:08.9 (12.)52:22.4  +13:14.5
DNF168Jani KetoSki Jyväskylä14:07.2 (9.) - (-)
Sarjaluettelo