4KAAD FIS-Hiihdot Taivalkoski 2.4.2021

T U L O K S E T

© Helaalan Tulos AY

Tuloste on valmis 15:54:28
Kilpailun sarjat: N10; M10; N12; M12; N14; M14; N16; M16
N10Naiset 10 vuotta 2 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 9Elena RyyttyOulun Hiihtoseura6:10.6
2. 7Oona PesämaaIin Hiihtoseura6:15.5  +4.9
3. 5Ella-Maria KaikkonenTaivalkosken Metsä-Veikot 856:32.4  +21.8
4. 6Enni LaakkonenKuusamon Erä-Veikot6:47.0  +36.4
5. 8Sanja NevanperäKuusamon Erä-Veikot7:32.5  +1:21.9
6. 3Fanni TakkulaKuusamon Erä-Veikot7:42.2  +1:31.6
DNS 4Elma KlaavuniemiYli-Iin Naseva
Sarjaluettelo
M10Miehet 10 vuotta 2 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 21Hannes LeinonenUtajärven Urheilijat5:55.4
2. 17Miro MaaninkaKuusamon Erä-Veikot6:07.4  +12.0
3. 22Juho MarttilaLimingan Niittomiehet6:16.5  +21.1
4. 18Renne MeskusTaivalkosken Metsä-Veikot 856:36.8  +41.4
5. 20Vilho SchmittLaitasaaren Veto6:40.8  +45.4
6. 19Niilo MustonenIin Hiihtoseura6:46.5  +51.1
7. 13Arttu TervonenKempeleen Kiri6:46.9  +51.5
8. 12Sampo RunnakkoKuusamon Erä-Veikot6:59.6  +1:04.2
9. 15Aaro HäikiöKempeleen Pyrintö7:33.3  +1:37.9
10. 16Kasper MeskusTaivalkosken Metsä-Veikot 857:52.3  +1:56.9
11. 14Eetu KiveläTaivalkosken Metsä-Veikot 858:42.6  +1:56.1
Sarjaluettelo
N12Naiset 12 vuotta 2 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 38Saaga PesämaaIin Hiihtoseura5:20.6
2. 29Alisa LuukkonenKuusamon Erä-Veikot5:46.4  +25.8
3. 41Martta Pekkala 11Haapaveden Urheilijat5:52.4  +31.8
4. 31Helmi LeinonenUtajärven Urheilijat5:54.1  
5. 26Inka RyyttyOulun Hiihtoseura5:54.7  
6. 39Maisa Runnakko 11Kuusamon Erä-Veikot6:00.8  
7. 27Miia Laakkonen 11Kuusamon Erä-Veikot6:01.7  
8. 42Venla KiveläTaivalkosken Metsä-Veikot 856:03.6  
9. 30Saana RokolampiTaivalkosken Metsä-Veikot 856:11.3  
10. 40Sofi Rinta 11Laitasaaren Veto6:13.0  
11. 33Ria Meskus11Taivalkosken Metsä-Veikot 856:13.9  
12. 34Eevi Juka 11Laitasaaren Veto6:17.9  
13. 36Milja Tihinen 11Laitasaaren Veto6:27.5  
14. 28Mira MarttilaLimingan Niittomiehet6:29.5  
15. 35Hilda Peltola 11Kempeleen Kiri7:00.2  +13.7
ULK 37Lotta PeltolaJoensuun Kataja5:20.2
ULK 32Scarlett KopaPyhäjärven Pohti5:53.2
Sarjaluettelo
M12Miehet 12 vuotta 2 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 46Markus MaaninkaKuusamon Erä-Veikot5:18.1
2. 45Arttu JuolaOulun Hiihtoseura5:31.9  +13.8
3. 54Iiro Niemikorpi 11Limingan Niittomiehet5:47.7  +29.6
4. 47Lenni MustonenIin Hiihtoseura6:03.9  
5. 52Väinö KurttilaUtajärven Urheilijat6:12.1  
6. 53Riko Mäntyranta 11Oulun Hiihtoseura6:13.0  
7. 48Veikka Takkula 11Kuusamon Erä-Veikot6:17.1  
8. 50Arno MeskusTaivalkosken Metsä-Veikot 856:48.0  
ULK 51Matias LatomaaVetelin Urheilijat5:27.8
ULK 44Topias LeinonenVantaan Hiihtoseura6:06.9
ULK 49Veikka ViinisaloJoensuun Kataja
Sarjaluettelo
N14Naiset 14 vuotta 3 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 64Aliisa KärkkäinenLimingan Niittomiehet7:29.0
2. 62Emilia Hakasalmi 13Kuivasjärven Aura7:42.6  +13.6
3. 70Saaga SassiIin Urheilijat7:46.6  +1:00.1
4. 68Iita KimpimäkiYli-Iin Naseva7:48.2  +1:01.7
5. 69Anni NaumanenOulun Hiihtoseura7:58.8  
6. 61Sanni TyyskäOulaisten Huima8:05.5  +3.1
7. 63Maiju PalosaariKiimingin Urheilijat8:16.2  +13.8
8. 58Vilja Pekkala 13Haapaveden Urheilijat8:19.4  +17.0
9. 67Sofia KäsmäKuusamon Erä-Veikot8:22.7  +20.3
10. 57Iina LaakkonenKuusamon Erä-Veikot8:25.9  +23.5
11. 59Emma Pitkänen 13Kuusamon Erä-Veikot8:46.6  +44.2
12. 66Martta Väisänen 13Laitasaaren Veto9:01.7  +2:15.2
ULK 60Minja KorhonenSiilinjärven Hiihtoseura7:15.7
ULK 65Alma JunnikkalaKalajoen Junkkarit7:26.4
Sarjaluettelo
M14Miehet 14 vuotta 3 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 80Eetu JuolaOulun Hiihtoseura6:59.8
2. 74Jaakko ParkkilaPudasjärven Urheilijat7:13.1  +13.3
3. 78Ossi Turunen 13Oulun Hiihtoseura7:25.6  +39.1
4. 76Lauri Korpela 13Saloisten Reipas7:26.0  +39.5
5. 75Eino Ryytty 13Oulun Hiihtoseura7:36.4  +49.9
6. 73Aleksi Vuorma 13Oulun Hiihtoseura7:44.1  +57.6
7. 79Matias MaaninkaKuusamon Erä-Veikot7:48.2  +1:01.7
8. 77Miikka Kivelä 13Taivalkosken Metsä-Veikot 858:57.9  +1:06.0
Sarjaluettelo
N16Naiset 16 vuotta 5 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 83Niina Rokolampi 15Taivalkosken Metsä-Veikot 8513:05.7
2. 84Selma Mäkäräinen 15Limingan Niittomiehet13:26.3  +20.6
3. 87Aino Jylänki 15Haapaveden Urheilijat13:41.6  +35.9
4. 88Essi ParkkilaPudasjärven Urheilijat14:28.7  +1:23.0
5. 86Iina HaatajaLimingan Niittomiehet14:36.2  +1:30.5
6. 85Elli LoukkaanhuhtaOulun Hiihtoseura14:38.3  +1:32.6
Sarjaluettelo
M16Miehet 16 vuotta 5 km V, tilanne
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero
1. 92Matias Uusitalo 15Iin Urheilijat11:18.5
2. 97Ville NieminenHaapaveden Urheilijat12:14.7  +56.2
3. 98Juho Hyyryläinen 15Vaalan Karhu12:17.7  +1:34.0
4. 93Ronni Mäntyranta 15Oulun Hiihtoseura12:58.2  +2:14.5
5. 96Otto Passoja 15Oulun Hiihtoseura13:10.2  +2:26.5
6. 94Paavo NiemeläIin Hiihtoseura13:20.0  +2:36.3
ULK 95Aapo KurttilaLiperin Hiihtoseura11:41.5
ULK 91Tuukka ViinisaloJoensuun Kataja12:05.1
Sarjaluettelo